بازی سالم، برای جامعه سالم
بررسی بازی

Overcooked 2

٢٧ شهريور ١٤٠٠
  • پلتفرم:Xbox one,Ps4,Nintendo,Windows
  • سبک:استراتژی
  • فضای بازی:کسب و کار
  • مدل درآمدی:کاملاً پولی (پریمیوم)
  • تولید:Ghost Town Games
  • وضعیت شبکه:ترکیبی از آنلاین و آفلاین
  • جنسیت مناسب برای این بازی:بیشتر پسر پسند
  • پشتیبانی از زبان فارسی:کاملا فارسی
  • تناسب تبلیغات بازی با محتوای بازی و سن بازیکن:تبلیغات ندارد
سن پیشنهادی: 7 تا 12 سال
امتیاز فهم بازی:
سطح مهارت:
به قلمرو پادشاهی پیازها بروید و تیم سرآشپزهای خود را بسازید
شجاعت و تاب‌آوری
اخلاق‌مداری
جمع‌گرایی و سرزندگی
تعاون و یاریگری
مسئولیت‌پذیری
کاوشگری و نوجویی

مخاطبین این بازی باید بدانند

3


بازی «overcooked 2» یک بازی شبیه سازی آشپزی، استراتژی و مشارکتی است که برروی پلتفرم‌های windows , PS4 , Xbox1 , Nintendo عرضه شده است و دارای قابلیت انجام چند نفره بین 1 – 4 بازیکن به صورت آنلاین و آفلاین است.
بازی overcooked 2 تنها یک آشپزی ساده نیست که در آن فقط به دنبال پیداکردن مواد، خرید و آماده کردن مواد غذایی باشید بلکه چالش‎‌های پیش روی شما می‌تواند آتش‎ گرفتن غذا به علت زیاد پختن، پیداکردن کپسول آتش نشانی برای خاموش‎ کردن آتش، مشکل در پیدا کردن ظروف تمیز برای سرو غذا،  آماده‎ سازی مواد اولیه برای آشپزی، شستن ظروف کثیف و یا .... باشد که بسیار دشوارتر از یک آشپزی ساده و به دور از استرس و هیجان است.
انتخاب مواد اولیه، پختن غذاها، عجله برای آتش نگرفتن غذاها و وسایل، عجله برای سرو غذای به موقع یا عجله برای تمیز کردن ظروف استفاده شده که شما را مجبور می‏کند دائما در حال حرکت باشید. به غیر از مشکلات آشپزخانه، چالش‌‎های محیطی نیز در بازی برای بازیکن قرار داده شده است که مرحله به مرحله به سختی آن افزوده می‎شود. مثل ناپدید شدن مسیر حرکت، حرکت وسایل آشپزخانه به علت طوفان، حرکت روی آب، حرکت ماشین‌‏ها و آدم‏ها در محیط، که راه شما را سد می‏کنند وحتی رستوران دو تکه ای در دو طرف خیابان که از میان آن اتومبیل ‏ها در حال حرکت هستند و یا آشپزخانه‏‌ای دو تکه که برای رساندن مواد غذایی به بخش دیگر مجبورید مواد غذایی را پرتاب کنید.
در ابتدا از پرتاب کردن مواد غذایی به قسمت مورد نظر و یا حتی قراردادن مستقیم آن‏ها در دیگ آشپزی لذت خواهید برد اما در مراحل بعدی شما نیاز به تسلط به این مهارت دارید زیرا از سرآشپزهای دیگر جدا شده اید و چاره‏ای جز این ندارید که مواد غذایی را به جای درست پرتاب کنید.
بازی داری یک نقشه کلی می باشد و به صورت مرحله ای است و برای گذر از هر مرحله نسبت به نحوه بازی از یک تا سه ستاره می‏توانید دریافت کرده و به مرحله بعد بروید. باید دستورالعمل هر مرحله را به ترتیب دقیق سفارش داده شده تکمیل کنید و که شمارنده ضریب نمره می‏دهد و امتیاز شما در مرحله بالا رفته و شعله‌‏ور می‏شود.
اگر قصد دارید در هر مرحله سه ستاره را به دست آورید باید مهارت‏‌های خود را تقویت کنید. گیم پلی بازی با ادامه دادن آن مدام پیشرفت می‏کند و هر چه رو به جلو حرکت می‏کنید چالش‏‌های بازی جدیدتر و دشوارتر می شود.
از سوشی، سوپ قارج، سوپ پیاز و سیب زمینی سرخ کرده گرفته تا پیتزا، کیک، ماکارانی و برگر و از خردکردن و سرخ کردن گرفته تا بخارپزکردن و مخلوط کردن.
داستان بازی اولیت اصلی سازندگان آن نبوده و بازی از داستان ساده‌ای برخوردار است. شما در داستان بازی در تقابل ارتشی از نان‏‌هایی قرار گرفته‌‏اید که پادشاه پیاز با خواندن وردی اشتباه آن‏ها را از خواب بیدار کرده ارتشی که معلوم نیست زیاد در توستر(Toaster) مانده‏‌اند یا با گذشت زمان بیات شده‌‏اند. دلیل بد بودن نان‌ها معلوم نیست اما این شما هستید که باید آن‏ها را متوقف کنید و پادشاه را نجات دهید.

دیالوگ در بازی به صورت نوشتاری در بالای سر هر شخصیت ظاهر می‏شود و گفتار به صورت صوتی در بازی وجود ندارد.
6 جهان در بازی وجود دارد که هریک اداری 6 مرحله است که در مجموع 36 مرحله را شامل می شود. 8 مرحله اضافه دیگر نیز وجود دارد که می‏توانید با عبور از مراحلی تحت شرایط خاص آنها را باز کنید. در حقیقت بازی در بخش داستانی دارای مراحل زیادی نمی‏باشد.
بیشترین لذت از بازی زمانیست که آن را به صورت چندنفره با دوستان‌تان انجام می‏دهید مخصوصا اگر به صورت آنلاین در یک مکان کنار یکدیگر نشسته و آن‏را تجربه کنید. برای سرعت بخشیدن به نشان دادن احساساتتان به دوستان خود در زمانی که از آن‏ها دور هستید، می‏توانید از فایل صوتی و یا چت استفاده کنید. در بازی شکلک‏‌هایی نیز برای این منظور قرارداده شده تا از آن‏ها استفاده کنید. شخصیت‌های زیادی نیز برای انتخاب به عنوان آشپز برایتان در نظر گرفته شده از موش و میمون گرفته تا اسب شاخدار که تنوع آن‏ها با پرداخت درون برنامه ای بیشتر نیز می‏شود.
گرافیک بازی قابل قبول است و برای این سبک از بازی مناسب است، طیف رنگی وسیع و نورپردازی مناسبی دارد و در کنار موسیقی که همواره هیجان را نسبت به فضای بازی برایتان زنده نگه می‏دارد و تجربه خوبی را از یک بازی متفاوت به نمایش می‏گذارد.

مخصوص والدین

2


انجام بازی «overcooked 2» نیازمند جنب و جوش و هیجان نسبتا بالایی هنگام انجام بازی است. میتواند هرچند ساده اما همانطور که از نام و نشان بازی پیداست مخاطبانش را با آشپزی آشنا کند. دانستن مواد اولیه پخت هر غذا، مراحلی که برای پخت انواع غذا طی میشود، زحمت زیادی که کشیده میشود تا یک وعده غذای خوشمزه به دست مصرف کننده برسد، همه این موارد باعث میشود تا مخاطبان بیشتر ارزش این هنر و افرادی که این حرفه را دنبال میکنند بدانند.

همچنین بازی دارای بخش چند نفره آنلاین و آفلاین میباشد که این حالت از بازی جذابیت آن را بالا میبرد، حس همکاری و کار گروهی را در مخاطبان تقویت میکند و همچنین آنها مجبور می سازد برای آماده کردن سفارشات آشپزخانه و عبور از سد چالش‌های پیش رو، همکاری مناسب و دقیقی را با یکدیگر داشته باشند که این امر علاوه‌بر اینکه باعث لذت بخش تر شدن بازی می‌شود و هیجان آن را نیز چند برابر می‌کند.

حس مسئولیتی که در بازیکنان ایجاد میکند آنچنان بالا است که اگر هر یک از آنها کار خود را به درستی و به سرعت انجام ندهند آشپزخانه با مشکل بزرگی رو به رو خواهد شد و رساندن به موقع سفارشات غیر ممکن می شود. هیچ کاری نباید بر روی زمین بماند در غیر این صورت تمام تیم ضرر خواهند کرد. بازی که در عین سادگی تمامی این ویژگی‌های مثبت را در مخاطبان خود بیدار میکند.

نظرات کاربران

میانگین نظرات:

نظر شما درباره این بازی

الزامی
پر کردن این فیلد الزامی است
الزامی
پر کردن این فیلد الزامی است
comment
پر کردن این فیلد الزامی است

از ۱ تا ۵ به این بازی چه امتیازی میدهید؟