بازی سالم، برای جامعه سالم
بررسی بازی

Biomutant

٢٢ شهريور ١٤٠٠
  • پلتفرم:Xbox one,Ps4,Windows
  • سبک:اکشن ماجرایی
  • فضای بازی:فانتزی,طبیعت
  • تولید:Experiment 101
  • وضعیت شبکه:آفلاین
  • جنسیت مناسب برای این بازی:بیشتر پسر پسند
  • پشتیبانی از زبان فارسی:بخشی فارسی
  • تناسب تبلیغات بازی با محتوای بازی و سن بازیکن:تبلیغات ندارد
  • محتوای بازی:ابرقهرمانها
سن پیشنهادی: 13 تا 15 سال
امتیاز فهم بازی:
سطح مهارت:
افسانه کونگ فو پس از آخرالزمان در دنیایی پهناور
شجاعت و تاب‌آوری
اخلاق‌مداری
تعاون و یاریگری
مسئولیت‌پذیری
جمع‌گرایی و سرزندگی

مخاطبین این بازی باید بدانند

2


بازی «Biomutant» یک بازی جهان باز (Open World) در سبک نقش آفرینی و اکشن و به صورت سوم شخص است که برای ویندوز ،xbox و ps4 ارائه شده است. بازی به صورت تک نفره و قهرمان محور در امتداد داستان آن انجام می‏گیرد.
در بازی شما کنترل یک موجود جهش یافته را برعهده دارید که در هنرهای رزمی (Kung Fu) تخصص دارد که در دنیایی پر از موجودات جهش یافته مثل خودش زندگی میکند. شما می‏توانید در ابتدای بازی شخصیت خود را شخصی‌‏سازی کرده و ظاهر و خصوصیات شخصیت را خود را از چاق، لاغر، میزان قد، رنگ پوست و پوشش آن را انتخاب کنید. اگر جسه شخصیت بازی را بزرگ‏ و سنگین انتخاب کنید، حرکت او در بازی کند می‏شود اما در عوض در برابر آسیب ‏های مختلف مقاوم‌‏تر خواهید بود و همینطور بالعکس.

در طول بازی قطعات زیادی وجود دارند که شما می‏توانید با جمع‏‌آوری آن‏ها سلاح‏‌های ترکیبی تولید کنید که در نبردها به کمکتان بیایند. مثل اضافه کردن فریز (Freeze) به سلاح که دشمنان را منجمد می‏کند یا سلاح‏ های الکتریکی و یا پرتابی. همچنین شما می‏توانید قدرت چند سلاح را با جابجایی بین سلاح ‏های مختلف در طول مبارزه ترکیب کنید. همچنین می‏توانید توانایی‏ ها و مهارت‏ های رزمی و فنون و سبک ضربات خود را به روزرسانی کنید و ظاهر خود را تغییر دهید تا مزیت‏ های جدیدی برای مبارزه و عبور از مکان‏ های خاص پیدا کنید.

برای سفرکردن به مناطق مختلف در بازی باید خود را به تجهیزات مناسب برای آن منطقه مجهز کنید و یا وسایل نقلیه خاص مانند: بالن هوایی و جت اسکی تهیه کنید تا بر موانع ایجاد شده توسط محیط پیرامون غلبه کنید. با استفاده از این وسایل به همراه کایت و سوار شدن بر روی موجودات و اسب های رباتیک و .. می‏توانید وسعت بیشتری را در زمان کوتاه‏ تر و با سرعتی بیشتر طی کنید. با استفاده از ماسک گاز و کپسول اکسیژن نیز می‏توانید تا اعماق بیشتری در زمین و آب وارد شوید و مکان‏های جدید و تجهیزات جدیدی را کشف کنید. محیط بازی دارای آب و هوای پویا و متغیر است و نیز چرخه روز و شب، که بر گیم پلی و رفتار و واکنش دشمنان تاثیر می‏گذارد.


سرنوشت این بازی کاملا در دستان شماست. هر تصمیمی که می‏گیرید آینده بازی را دستخوش تغییرات زیادی می‏کند. نسبت به اقدامات، تعاملات و تصمیمات شما، موضع‏‌گیری‏‌های شخصیت‏ ها می‏تواند تغییر کند که در ادامه داستان بازی تاثیر دارد. حتی دیالوگ‏ ها و جستجوی بازی تغییر خواهد کرد. چندین خطوط داستان برای بازی طراحی شده است که در آن تصمیمات بازیکن نحوه ادامه داستان را تعیین می‏کند. در بسیاری از مواقع بر سر دوراهی‏‌هایی قرار خواهید گرفت و دو فرشته سیاه و سفید که نماد تاریکی و روشنایی هستند در تصویر ظاهر می‏شوند تا شما را در ادامه راه دچار سردرگمی کنند.


داستان اصلی حول محور درخت زندگی می‏چرخد که دچار حادثه شده و با ماده سمی آلوده شده است. پنج ریشه درخت که توسط آن‏ها به تمام جهان حیات می بخشید مورد تهدید پنج موجود قرار گرفته که تصمیم دارند قبل از شفا پیدا کردن درخت آن را از بین ببرند. شش قبیله هم در بازی هستند که سه قبیله قصد دارند درخت زندگی را نجات دهند و تعادل طبیعی جهان را برقرار کنند در حالی که سه قبیله دیگر در فکر گسترش قلمرو و بدست آوردن قدرت از این فرصت طلایی هستند. این تصمیم شماست که با کدام قبایل متحد شوید و قبایل دیگر را سرکوب کنید، اما قسمت مهم‏تر اینجاست که شما برای سرنوشت درخت زندگی بدون نیاز بر حذف هیچ یک از قبایل تصمیم می‏گیرید.
در مسیر بازی برای پیدا کردن ماموریت و مبارزات بازی نشانه‏ های جهت داری در تصویر قرار گرفته تا شما را به سمت مقصدتان راهنمایی کند.
در آخر بازی هم اگر شما بخش مثبت بازی و حرکت به سمت روشنایی و پایان خوب را برای ادامه انتخاب کرده باشید، در منطقه ای به مصاف دشمن اصلی و نهایی بازی خواهید رفت و دوستان هم پیمان‌تان نیز در کنار شما به مبارزه می‏پردازند و از بین می‏روند و این شما هستید که بعد از مبارزه‏ای طولانی در سطح و تاریکی زیر زمین، درخت زندگی را نجات داده و حیات را به دنیا هدیه خواهید داد.

 

مخصوص والدین

3


بازی «Biomutant» یک بازی غنی از نکات مثبت و منفی متنوع است. از لحظه هایی که بازیکن بر سر دوراهی قرار میگیرد و حق انتخاب کامل ادامه راه در دستان خود بازیکن قرار میگیرد این‏که پایان یک دنیا در دستان خود ساکنین دنیا قرار دارد و اینکه بتوانند خوب را از بد تشخیص دهند. خوب و بدی که حتی در بازی با نمادهای دو فرشته تاریک و روشن بارها به تصویر کشیده می‏شوند. بازیکن می‌تواند عاقبت انتخاب خودشون را چه مثبت، چه منفی در پایان بازی مشاهده کند. و یا اینکه تا چه اندازه می‏توانند بر نفس خود غلبه کنند و همیشه در هر شرایطی شخصیت مثبتی داشته باشند و از مسیر و هدف خودشان منحرف نشوند. 

بازیکنان برای عبور چالش‌های بازی، انتخاب‌های مسیر داستان و اینکه متوجه عواقب انتخاب‌‎های خود شوند لازم است یک آشنایی نسبی به زبان انگلیسی داشته باشند. زیرا تمامی این انتخاب ها به صورت نوشته های چند گزینه ای در بازی قرار داده شده که برای ادامه باید یکی از موارد باید انتخاب شوند. خشونت بازی به دلیل اکشن بودن آن بالاست و اگرچه بارها شاهد مرگ و از پای در آمدن موجودات مختلف هستیم اما از خونریزی در این بازی خبری نیست. بازیکنان با ترکیب کردن قطعات مختلفی که در مکان های مختلف پیدا میکنند، میتوانند سلاح های متنوعی بسازند که این امر خود نیز تاثیر مثبتی در حفظ خلاقیت آنها دارد و همچنین بازکنان، به دلیل جهان باز بودن بازی، از آزادی عمل بالایی در بازی برخوردار هستند. در این بازی از همان ابتدای راه با انتخاب کردن ظاهر شخیت بازی تا انتهای آن همواره دست بازیکن را برای شخصی سازی، انتخاب، قدرت اختیار و آزادی عمل باز گذاشته و این فاکتور ها باعث شده هر چه بیشتر در نقش شخصیت خود در داستان بازی فرو رفته و حداکثر لذت را از انجام آن ببرند.

نظرات کاربران

میانگین نظرات:

نظر شما درباره این بازی

الزامی
پر کردن این فیلد الزامی است
الزامی
پر کردن این فیلد الزامی است
comment
پر کردن این فیلد الزامی است

از ۱ تا ۵ به این بازی چه امتیازی میدهید؟

محمدرضا ١٠ آبان ١٤٠٠
بسیار عالی