بازی سالم، برای جامعه سالم
بررسی بازی

Stonefly

١٠ شهريور ١٤٠٠
 • پلتفرم:Xbox one,Ps4,Nintendo,Windows
 • سبک:ماجرایی - سکویی - نقش‌آفرینی
 • فضای بازی:افسانه‌ای,طبیعت,درام,جهان باز
 • مدل درآمدی:کاملاً پولی (پریمیوم)
 • تولید:Flight School Studio
 • وضعیت شبکه:آفلاین
 • جنسیت مناسب برای این بازی:بیشتر پسر پسند
 • موضوع بازی:اخلاق,فرهنگ,حرکت
 • پشتیبانی از زبان فارسی:کاملا بیگانه
 • تناسب تبلیغات بازی با محتوای بازی و سن بازیکن:تبلیغات ندارد
 • محتوای بازی:دوستی,الگوواره قهرمان مونث,خانواده,مهارت‌های حرکتی
سن پیشنهادی: 12 تا 15 سال
امتیاز فهم بازی:
سطح مهارت:
به آنیکا کمک کنید تا میراث خانوادگی به سرقت رفته را بازیابد.
شجاعت و تاب‌آوری
اخلاق‌مداری
جمع‌گرایی و سرزندگی
تعاون و یاریگری
مسئولیت‌پذیری
کاوشگری و نوجویی

مخاطبین این بازی باید بدانند

4


در بازی «Stonefly» شخصیت اصلی داستان دختری است که با سن و سال کمی که دارد اما مخترع بسیار هوشمندی است. دختری که در مکانیکی پدر خود کار میکند و ربات ها را تعمیر میکند. بازی دارای گیم پلی اکشن و ماجراجویانه است. فضای بازی جنگلی را به تصویر میکشد که مملو از گیاهان و درختان سرسبز، باتلاق ها، گل های خاردار و سایبان های برگی بزرگ است. در دنیای بازی، انسانها و حشرات در کنار یکدیگر تکامل پیدا کردهاند و روش زندگی در کنار یکدیگر را آموخته‌اند.
بازی از جایی آغاز میشود که آنیکا تصمیم میگیرد برای پیدا کردن میراث خانوادگی خود سوار ربات دست ساز خود شده و ماجراجویی خود را آغاز کند.
موانع و دشمنان شما برای رسیدن به هدف حشراتی هستند که از مکانیزم‌های مختلفی برای مبارزه مثل: پرتاب سم، نیش زدن و ... استفاده میکنند و باید ربات خود را نسبت به نوع سیستم هجومی آنها به گونه ای طراحی کنید تا بتوانید با ضربه زدن، آنها را به پشت برگردانید و از ارتفاع به اعماق جنگل پرتاب کنید. آیتم‌های زیادی در داخل بازی در مناطق مختلف برایتان قرار داده شده است که بعد از پاکسازی آن قسمت از حشرات مزاحم میتوانید آنها را بدست بیاورید و برای بالا بردن توانایی های خود به کار بگیرید. شما باید به وسیله منابعی که بدست می آورید، ربات خود را ارتقا دهید. دست شما در شخصی سازی و ساخت ربات بسیار باز است و میتوانید از خلاقیت خود استفاده کنید و در موقعیت های مختلف، آن بخشی هایی از ربات که به نظرتان بیشتر به کار می آید، فعال کنید. برای ساخت قطعات مکانیکی باید به دنبال مواد معدنی بگردید که به وفور در بازی قرار داده شده. مکانیزم حرکتی ربات شما باد است و شما از نیروی باد برای حرکت در بین شاخ و برگ بزرگ این درختان غول پیکر استفاده میکنید.
در بازی گروه های دیگری مثل شما وجود دارند که در محیط بازی در حال پرسه زدن هستند و به دنبال منابع ارزشمند میگردند، شما میتوانید با آنها رابطه برقرار کرده و کمک بگیرید. خشونت بازی پایین است و تنها در حد مبارزه با حشرات و پرتاب کردن آنها به اعماق جنگل میباشد.
بازی بسیار زیبا و دلنشین و پر از رنگ های زنده است که شبیه تابلوهای نقاشی‌اند و از گرافیک و موسیقی دلنشینی هم برخوردار است. یکی از نقاط ضعف بازی این است که با وجود دیالوگ بین شخصیت های بازی، هیچگونه صوتی برای این مکالمات قرار داده نشده و شما باید برای فهمیدن داستان بازی، دیالوگ های نوشتاری که در تصویر بالای سر هر شخصیت ظاهر می شود، بخوانید که مقداری آزار دهنده است و جای خالی مکالمه صوتی کاملا حس میشود.
در آخر بازی زمانی که شما ربات قدیمی پدرتان را پیدا کرده و تصمیم دارید سوار بر آن به خانه بازگردید و پدرتان را خوشحال سازید، یک حشره عظیم الجثه به شما حمله میکند و ربات شما را به اعماق جنگل پرتاب میکند. شما که از این اتفاق جان سالم به در برده اید، متوجه حضور دوستان شخصیت بازی در آنجا میشوید که ربات جنگی بازی را برای آنیکا آورده و شما بعد از سوار شدن در ربات و مبارزه طولانی، حشره بزرگ را شکست داده و به رسم همیشگی این بازی آن را به اعماق جنگل پرتاب میکنید و با دستان خالی اما پیروز و همچنین با پیدا کردن دوستانی خوب به خانه باز میگردید.

مخصوص والدین

5


در بازی «Stonefly» به فرهنگ احترام به محیط زیست اشاره میشود. همچنین داستان بازی شکل‌گیری حس استقلال‌طلبی را به نمایش میکشد، نوجوانی که در ابتدا نگران و در تصمیم گیری دچار شک و تردید است، در نهابت تصمیم به رفتن میگیرد و به دنبال پیدا کردن میراث خانوادگی خود بر ترس خود پیروز میشود. در این راه با دوستان تازه نیز آشنا میشود. نکات مثبت و آموزنده این بازی در کنار خشونت کم، تاثیر مثبتی بر روی مخاطب خود میگذارد و نشان میدهد که میتوان با مبارزه و سختکوشی به موفقیت دست یافت.
توجه جهان بازی، به تحول عاطفی و رفتاری نوجوان، و استفاده از آن در راستای ارزش‌های خانوادگی، در داستان بازی با ظرافت مطرح شده است. با این وجود، تمام دیالوگ‌ها به زبان انگلیسی است و درک جزئیات داستان، برای کاربران نوجوان فارسی‌زبان ساده نخواهد بود. با این وصف پیشبرد بازی، بدون در درک کامل از داستان بازی، ناممکن نیست هرچند که ممکن است پی بردن به جنبه‌های معنایی داستان و روابط شخصیت‌ها و همچنین هم‌ذات‌پنداری بیشتر با شخصیت اصلی بازی را مختل کند.
این بازی، فاقد پرداخت درون برنامه‌ای و تبلیغات است، همچنین نیازی به اتصال به اینترنت ندارد که مجموعه این ویژگی‌ها باعث می‌شود بازی برای کاربران 12 تا 15 سال، تجربه‌ای سالم، سرگرم‌کننده و در عین حال الهام‌بخش باشد. 

نظرات کاربران

میانگین نظرات:

نظر شما درباره این بازی

الزامی
پر کردن این فیلد الزامی است
الزامی
پر کردن این فیلد الزامی است
comment
پر کردن این فیلد الزامی است

از ۱ تا ۵ به این بازی چه امتیازی میدهید؟