بازی سالم، برای جامعه سالم
بررسی بازی

ABZU

٠٣ شهريور ١٤٠٠
  • پلتفرم:Xbox one,Ps4,Nintendo,Windows
  • سبک:ماجرایی - اکشن ماجرایی
  • فضای بازی:طبیعت
  • مدل درآمدی:کاملاً پولی (پریمیوم)
  • تولید:Giant Squid
  • وضعیت شبکه:آفلاین
  • جنسیت مناسب برای این بازی:هردو (دختر و پسر)
  • پشتیبانی از زبان فارسی:کاملا فارسی
  • تناسب تبلیغات بازی با محتوای بازی و سن بازیکن:تبلیغات ندارد
سن پیشنهادی: 7 تا 12 سال
امتیاز فهم بازی:
سطح مهارت:
ماجراجویی و غواصی در دنیای زیبای زیرآب
شجاعت و تاب‌آوری
اخلاق‌مداری
جمع‌گرایی و سرزندگی
تعاون و یاریگری
مسئولیت‌پذیری
کاوشگری و نوجویی

مخاطبین این بازی باید بدانند

5


بازی «ABZU» یک بازی ماجراجویی و از نوع اکتشاف در اعماق آب است. شما در بازی نقش یک غواص زن را ایفا می‌کنید که در اعماق اقیانوس به کاوش می‌پردازد. دنیای بازی بعد از وقوع جنگ‌ها و درگیری‌هایی به دست دستگاه‌هایی هرمی شکل، به صورت متروکه در آمده و از حیات خالی شده است، زندگی گونه‌های دریایی از ماهی‌‌‌ها تا گیاهان به خطر افتاده و تعادل حیات در اقیانوس را به هم خورده است.

روند بازی

در شروع کاوش، توسط یک کوسه سفید بزرگ به سمت چاه‌هایی هدایت می‌شوید که وقتی انرژی درون آن‌ها را فعال کنید زندگی را به آن منطقه باز می‌گردانید.
با شنا کردن در اعماق این آب‌ها با ویرانه‌های باستانی رو به رو می‌شوید که روی دیواره‌های آن نقاشی‌هایی وجود دارد و نشان می‌دهد قبل از شما نیز افرادی بوده‌اند که وظیفه محافظت از این زیستگاه‌های طبیعی را بر عهده داشته‌اند. بعد از آن‌ها شما می‌توانید این وظیفه مهم را بر عهده بگیرید و حیوانات دریایی را دوباره به مناطقی که خالی از حیات شده‌اند بازگردانید. شخصیت اصلی بازی نه نامی دارد و نه حرفی از دهانش خارج می‌شود، داستان بازی نیز تنها با میان پرده‌هایی ساده روایت می‌شود.
موسیقی متن زیبا همراه با جلوه‌های بصری خیره‌کننده شما را ترغیب به ماجراجویی در این دنیای زیر آب می‌کند. در آب تخته سنگ‌هایی وجود دارد که می‌توانید روی آن‌ها بنشینید و از زیبایی اقیانوس لذت ببرید و با آهنگی که در پس زمینه با حرکات دسته جمعی آبزیان هماهنگ شده زندگی در دنیای زیرآب را تجربه کنید.
گیم پلی بازی بسیار جذاب و جادویی است و محیط‌های مختلف اقیانوسی و گونه‌های واقعی آبزیان را به تصویر می‌کشد. طراحی نحوه هدایت کردن شنای آواتار بازی، آسان است، هدف اصلی بازی حفاظت از اقیانوس و ایجاد تعامل بیشتر بین بازیکن و حیات وحش است. این بازی می‌تواند بعد از سپری کردن یک روز طولانی آرامش را به شما بازگرداند. بازی با تمام ماموریت‌هایش شاید به سختی پنج ساعت به طول انجامد و چالش پیچیده‌ای در سر راهتان وجود ندارد. ماموریت‌های بازی شامل پیدا کردن تعدادی صدف، مجسمه و ... است که در بخش‌های مختلف اقیانوس مخفی شده و شما برای به پایان رساندن بازی به آن‌ها احتیاج دارید.

مخصوص والدین

3


این بازی کاملا به منظور ایجاد خلاقیت در ذهن ایجاد شده و اگرچه نمی‌توان آن را یک بازی، شبیه سازی غواصی به حساب آورد، و امّا به عنوان یک تجربه زیباشناختی مفید و سازنده می‌توان از آن نام برد. هیچگونه هیجان منفی و یا اتفاق حساس و تنش‌زایی در بازی رخ نمی‌دهد و در آن خبری از روایت داستان حماسی اتفاق نمی‌افتد. زمان در این بازی معنایی ندارد و تنها چیزی که در اینجا معنادار است، کاوش است.

فضای بازی «ABZU» باعث می‌شود تا کاربران گونه‌های مختلف آبزیان را بیشتر بشناسند و از نظر آموزشی می‌تواند گزینه مناسبی برای خانواده ها باشد. فضای عاری از خشونت و خالی از هرگونه رقابت و استرس تنها باعث لذت بردن بازیکن از محیط بازی که جهان زیر آب‌های اقیانوس است، می‌شود. حتی اگر دوست نداشته باشید تا ماموریت‌های بازی را به پایان برسانید، می‌توانید با گشت زدن در اقیانوس از تصاویر و مناظر خارق‌العاده آن و موسیقی زیبای همراه آن لذت ببرید.

نظرات کاربران

میانگین نظرات:

نظر شما درباره این بازی

الزامی
پر کردن این فیلد الزامی است
الزامی
پر کردن این فیلد الزامی است
comment
پر کردن این فیلد الزامی است

از ۱ تا ۵ به این بازی چه امتیازی میدهید؟