بازی سالم، برای جامعه سالم
بررسی بازی

Islanders (جزیره‌نشینان)

١٣ مرداد ١٤٠٠
  • پلتفرم:Mac,Windows
  • سبک:استراتژی - تفننی
  • مدل درآمدی:کاملاً پولی (پریمیوم)
  • تولید:GrizzlyGames
  • وضعیت شبکه:آفلاین
  • جنسیت مناسب برای این بازی:هردو (دختر و پسر)
  • پشتیبانی از زبان فارسی:بخشی فارسی
  • تناسب تبلیغات بازی با محتوای بازی و سن بازیکن:تبلیغات ندارد
سن پیشنهادی: 7 تا 12 سال
امتیاز فهم بازی:
سطح مهارت:
هرچه قدر میتوانی در جزیره ها ساخت و ساز کن و امتیاز جمع کن!
مسئولیت‌پذیری
کاوشگری و نوجویی
شجاعت و تاب‌آوری
اخلاق‌مداری
جمع‌گرایی و سرزندگی
تعاون و یاریگری

مخاطبین این بازی باید بدانند

3


بازی «Islanders» یک بازی استراتژی به شیوه جدید با همراه طراحی ظاهری زیبا است. در این بازی ساخت و ساز منوط به کسب امتیاز برای دریافت ساختمان های جدیدتر است. به صورتی که بازیکن باید طوری ساختمان های مرتبط به یکدیگر را در بازی قرار دهد که نهایت بهره و امتیاز را از محیط پیرامون و ساختمان های مجاور داشته باشد.

اگر شما از طرفداران پروپا قرص بازی های استراتژی هستید ممکن است ظاهر این بازی شما را مقداری دچار اشتباه کند. چرا که تنها عنصر ساخت در این بازی رعایت شده است و ساختمان‌های ساخته شده تنها برای کسب امتیاز هستند و هیچگونه محصول و یا فعالیتی برای آنها تعریف نشده است. بازیکن باید با چیدمان درست، به ساختمان‌ها و جزیره‌های جدیدتر برای ساخت و ساز دستیابی پیدا کند.

اگرچه روند بازی ساده به نظر میرسد اما طراحی ظاهری و چالش کسب امتیاز، که به تدریج غنی‌تر و پیچیده‌تر میشود، انجام بازی را به شدت سرگرم کننده کرده است. از این بازی کم حجم میتوان بیشتر به عنوان یک بازی سرگرمی/امتیازی یاد کرد تا یک بازی استراتژی. 

 

مخصوص والدین

2


بازی «Islanders» یک بازی بسیار زیبا و کوچک است که میتواند برای تمامی اعضای خانواده سرگرم کننده باشد. در بازی خط داستانی و پیچیدگی خاصی وجود نداشته و همچنین بدون هیچگونه بازنمایی خشونت و یا محتواهای آسیب رسان است. 

بازیکنان باید در هر مرحله بازی، ساختمان‌ها را در کنار یکدیگر و نسبت به محیط اطراف جایگذاری کنند. به عنوان مثال قراردادن مزارع در کنار آسیاب‌های بادی، موجب کسب امتیاز بیشتری میشود. بازیکن میتواند قبل از قراردادن ساختمان، مکان های مختلف برای قرارگیری را در نقشه بررسی کرده و بهترین منطقه (بالاترین امتیاز) را قرارگیری انتخاب کند. البته دانستن زبان انگلیسی به شدت به این مقوله کمک میکند چرا که هر ساختمان دارای توضیحاتی برای قرارگیری در بهترین منطقه میباشد.

این بازی می تواند، زمینه مناسبی برای هم بازی شدن والدین و فرزندان را فراهم کند و برای مدت زمان کوتاهی با همراهی هم جهان بازی را تجربه کنند. در این بازی، خبری از رقابت و برد و باخت نیست و صرفاً ساختن و سنجیده ساختن با بیشترین بهره‌وری ممکن مدنظر است. ویژگی‌ای که می‌تواند ضمن ایجاد سرگرمی برای کاربران بازی، قابلیت‌هایی همچون نظم‌پذیری و تفکر استراتژیک را در بازیکنان تقویت کند.

نظرات کاربران

میانگین نظرات:

نظر شما درباره این بازی

الزامی
پر کردن این فیلد الزامی است
الزامی
پر کردن این فیلد الزامی است
comment
پر کردن این فیلد الزامی است

از ۱ تا ۵ به این بازی چه امتیازی میدهید؟