بازی سالم، برای جامعه سالم
بررسی بازی

آن‌سوی باران (Linn: Path of Orchards)

١٩ تير ١٤٠٠
  • پلتفرم:Android,Ios
  • سبک:سکویی - معمایی
  • فضای بازی:فانتزی
  • مدل درآمدی:کاملاً پولی (پریمیوم)
  • تولید:Crescent Moon Games
  • وضعیت شبکه:آفلاین
  • پشتیبانی از زبان فارسی:کاملا فارسی
سن پیشنهادی: 7 تا 12 سال
امتیاز فهم بازی:
سطح مهارت:
عبور از سکوها در دنیایی رنگارنگ و پر از معما!
مسئولیت‌پذیری
کاوشگری و نوجویی
شجاعت و تاب‌آوری
اخلاق‌مداری
جمع‌گرایی و سرزندگی
تعاون و یاریگری

مخاطبین این بازی باید بدانند

6


بازی «آنسوی باران» یکی از بازی‌های باکیفیت ساخته شده توسط بازیسازان ایرانی است که در جشنواره های متعدد هم موفق به دریافت جایزه‌ شده است. آنسوی باران یک بازی سکویی است که یافتن مسیر و چگونگی اتمام مراحل کوتاه بازی، نیازمند برنامه‌ریزی، سرعت عمل و مقداری تفکر برای دسنیابی به امتیاز کامل (ستاره‌های داخل مراحل) در بازی است. از این رو روند بازی سرگرم‌کننده‌تر از یک بازی سکویی معمولی بوده و بازیکنان را در هرمرحله به چالش میکشاند. خط داستانی بازی ساده و در مورد «آبان»، نگهبان درختی به نام «نور» است که برای بازسازی و احیای این درخت، مراحل بازی را پشت سر می‌گذارد. آنسوی باران برروی اندروید و iOS نیز عرضه شده است و برای دستیابی به تمام بازی بدون تبلیغات نیازمند خریداری این بازی هستید.

روند اصلی بازی گذر از سکوها و رسیدن به دروازه نهایی هر مرحله است. سکوها در هریک از مراحل به صورت متفاوتی حرکت میکنند و شخصیت بازی با استفاده از پرش به جهات مختلف باید از این سکوها عبور کند. در هریک از مسیرهای مراحل، ستاره های اضافی و جانبی قرارداده شده اند که جمع‌آوری آن ها روند بازی را چالش انگیز و دشوارتر میکند.

همچنین بازی از موسیقی نسبتا زیبا بهره‌مند است که به روندبازی لطافت و جذابیت ویژه‌ای بخشیده است. البته به دلیل سبک بازی و تکراری بودن ماموریت اصلی بازی، ممکن است بازی پس از مدتی نه چندان طولانی، برای بازیکنان تکراری شود. 

 

مخصوص والدین

2


بازی «آنسوی باران» (Linn: Path of Orchards) یک بازی کاملا ایرانی و ساخته شده داخل کشور ما است که در سبک سکویی برروی فروشگاه های داخلی و خارجی عرضه شده است. دستیابی به نسخه کامل بازی نیازمند خریداری آن بوده ولی قیمت بازی بسیار ناچیز است و میتواند باعث حمایت از این بازی زیبای ایرانی شود. نکته حائز اهمیت برای والدین در این خصوص این است که خرید این بازی، موجب حذف تبلیغات از درون بازی می‌شود. مواجهه کودکان با محتواهای تبلیغاتی به خصوص با توجه به اینکه این قبیل محتواها دائم در حال تغییراند و قابل پیش‌بینی نیستند، یک تجربه رسانه‌ای بالقوه آسیب‌رسان است. همچنین نمایش تبلیغات برای کودکان که قوه تمیز و تشخیص زیان و منفعت در آنها به رشد و تکامل نرسیده است، همواره از سوی فعالن فرهنگی و رسانه‌ای مورد انتقاد بوده است و بسیاری از رسانه‌هایی که اختصاص به محتواهای مرتبط با کودکان و نوجوانان دارند، با مدنظر قرار دادن همین ملاحظات از پذیرش آگهی‌های تبلیغاتی سرباز می‌زنند (از جمله شبکه تلویزیونی نهال و پویا در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران). بنابراین، به والدین توصیه می‌شود با پرداخت مبلغ ناچیز برای خرید بازی، از مواجهه فرزندان با محتواهای داخلی حین بازی پیگیری نمایند.

بازی بدون هیچگونه خشونت و اثرات منفی، در فضایی رنگارنگ به همراه موسیقی های زیبا ساخته شده است. اگرچه در بازی هیچ محتوا آسیب رسانی برای سنین پایین وجود ندارد اما انجام و پیشبرد برخی از مراحل بازی بی شک برای کودکان دشوار بوده و حتی بزرگسالان را در برخی مراحل به چالش میکشاند. بنابراین، توصیه می‌شود تا حد امکان و در مواقع مورد نیاز، در حل چالش‌های بازی با فرزندتان همفکری کنید و او را در ضمن بازی کردن همراهی نمایید.

نظرات کاربران

میانگین نظرات:

نظر شما درباره این بازی

الزامی
پر کردن این فیلد الزامی است
الزامی
پر کردن این فیلد الزامی است
comment
پر کردن این فیلد الزامی است

از ۱ تا ۵ به این بازی چه امتیازی میدهید؟