بازی سالم، برای جامعه سالم
بررسی بازی

Riverbond (ریورباند)

٢٣ خرداد ١٤٠٠
  • پلتفرم:Xbox one,Ps4,Nintendo,Windows
  • سبک:اکشن ماجرایی - تیراندازی
  • مدل درآمدی:کاملاً پولی (پریمیوم)
  • تولید:Cococucumber
  • وضعیت شبکه:آنلاین,آفلاین
  • جنسیت مناسب برای این بازی:بیشتر پسر پسند
  • پشتیبانی از زبان فارسی:بخشی فارسی
  • تناسب تبلیغات بازی با محتوای بازی و سن بازیکن:تبلیغات ندارد
سن پیشنهادی: 12 تا 15 سال
امتیاز فهم بازی:
سطح مهارت:
اشیا و دشمنان را درهم بکوبید و به قطعه‌های کوچک مکعبی تبدیل کنید!
مسئولیت‌پذیری
شجاعت و تاب‌آوری
اخلاق‌مداری
جمع‌گرایی و سرزندگی
کاوشگری و نوجویی
تعاون و یاریگری

مخاطبین این بازی باید بدانند

2


«Riverbond» یک بازی کارتونی اما ۲٫۵ بعدی با زاویه دید از بالا به پایین و دارای طراحی گرافیکی پیکسل مانند با رنگ های شاد و جذاب است. سبک بازی اکشن ماجراجویی میباشد و دارای همکاری چند نفره میباشد و میتواند تا چهار بازیکن را به صورت همزمان پشتیبانی کند.
این بازی یک بازی جذاب، پراز هیجان دیوانه وار است که در قالب یک دنیای بامزه و کودکانه قرار گرفته و شما در آن سفری قهرمانانه را برای تکمیل ماموریت ها، نبرد با دشمنان و تبدیل کردن آنها به مکعب های کوچک آغاز میکنید.
سلاح ها و امکانات مختلف را که در صندوق های داخل زمین بازی پنهان شده اند پیدا کنید و متناسب با سبک بازی و شخصیت خود ار آن ها استفاده کنید تا دشمنان و رئیس آنان را از بین ببرید.
میتوانید از میان انبوهی از اسکین هایی که وجود دارد یکی را انتخاب کنید و ظاهر کارکتر خود را هرطور که دوست دارید شخصی سازی کنید.
بازی دارای نقشه چندین نقشه و اقلیم مختلف میباشد که هرکدام دارای یک هدف و چالش خاص خود هستند چو شما باید ماموریت خود را در آن به اتمام برسانید، کارهایی مانند آزاد کردن اسیرها، روشن کردن مشعل ها یا جمع آوری وسایل که با انجام این کارها درب منطقه بعدی برای شما باز خواهد شد.

داستان بازی
رهبران هشت اقلیم که اسیر شده اند و باعث هرج و مرج، خشکسالی و بی نظمی در دنیای بازی شده و شما برای شکست دادن او و کمک کردن به شهروندان دنیای ریورباند راهی سفری پر از چالش و مکعب های رنگی میشوید. سرعت و اکشن بازی در عین سادگی بسیار جذاب است و دارای انفجار های رنگارنگ و پر هیجان می باشد. بیش از پنجاه سلاح مرگبار برای شما درون بازی در نظر گرفته شده است تا به شما برای از بین بردن دشمنان و رئیس آنها کمک میکند. در هنگام بازی در بعضی از مواقع با وجود صحنه اکشن و سرعت عمل و مبارزه شدیدی که بین شما و دشمنانتان اتفاق می افتد موسیقی یکنواخت و بسیار ملایمی در زیر صحنه پخش میشود که هیچگونه هیجانی را به شما برای انجام بازی انتقال نمیدهد و فقط در هنگام مقابله با دشمنان اصلی بازی موسیقی مقداری رنگ هیجان به خود میگیرد.

انجام بازی به همراه دوستان
اگر بتوانید با دوستان خود به صورت یک گروه چهار نفری این بازی را انجام دهید بسیار لذت بخش تر و هیجان انگیز تر از حالت تک نفره آن است و اصلا نمیتوان آنها را با هم مقایسه کرد و بازی پر از صحنه شلوغ و پر هیاهو و درگیری خواهد بود. در هنگام مبارزه بعد از شکست خوردن از دشمنان زمانی که دوستانتان هنوز در حال مقاومت هستند به صورت کامل از بین نمیروید و شما بعد از شمارش معکوس ۱۵ ثانیه ای دوباره به صحنه مبارزه برخواهید گشت و حتی دوستانتان میتوانند نزدیک شما شوند و در سرعت بخشیدن به این شمارش معکوس به شخصیت شما در بازی کمک کنند.


به طور کلی بازی دارای نبردها، تخریب ها، محیط ساده اما لذت بخش است و دارای سطوح متنوعی میباشد. ای کاش داستان و شخصیت های بیشتری در آن قرار داده میشد تا فقط جنبه وقت پر کردن و سرگرمی نداشته باشد. چه کسی میداند وقتی در اعماق بازی کاوش میکنید چه چیزهایی انتظار شما را خواهند کشید فقط یکراه برای اینکار وجود دارد و این چیزی نیست جز تجربه کردن این بازی جذاب.

مخصوص والدین

4


از عناصر اصلی بازی میتوان به انتخاب یک شخصیت از بین کارکترها و گشت و گذار در یکی از هشت اقلیم داخل بازی و رسیدن به رئیس بزرگ و نابود کردن آن اشاره کرد. به خاطر نوع طراحی بازی برای سنین پایین مورد پسند میباشد اما شاید به خاطر وجود مکالمه نوشتاری برای راهنمایی بازیکن در پیشبرد بازی، که از طرف شخصیت های بازی انجام میشود، اگر آشنایی با زبان وجود نداشته باشد ممکن است دچار مقداری سردرگمی شده و جلوی لذت بردن از ان را خواهد گرفت.

قسمت های مبارزه ای و تخریب کردن اشیا در بازی با سلاح های متفاوت از یک آبنبات چوبی گرفته تا تفنگ بخش عمده ای از لذت بازی برای کاربران را فراهم می کند. بازی دربردارنده صحنه‌های شلوغ و نبردهای مکرر و پشت سر هم است و این یک ویژگی مورد انتظار از یک بازی اکشن است. تکرارشوندگی موقعیت‌های اکشن در بازی، عامل مؤثّری است که نیاز برای کنترل کردن مدت زمان پرداختن به این بازی را به والدین یادآوری کند. روند بازی جذاب است و می تواند برای ساعت ها فرزندان شما را به خود مشغول کند؛ به خصوص اگر به صورت جمعی به این بازی پرداخته شود.

حالت جمعی بازی به صورت همکاری برای غلبه بر رئیس‌های بزرگ (غول‌های هر اقلیم) دارد. بنابراین، تجربه مفرح و مفیدی از یک سرگرمی دسته‌جمعی را برای بازیکنان فراهم می‌کند. نکته مهم در خصوص این بازی این است که دارای ویژگی‌هایی است که آن را به یک بازی قابل توصیه تر برای نوجوانان 12 تا 15 سال تبدیل می کند؛ اول اینکه بازنمایی خشونت و درگیری در بازی به شکل کاملاً کارتونی و گاهی کمدی طراحی شده است (اگرچه حجم هیاهو و تخریب به هر حال در بازی زیاد است که در مورد بازی های اکشن چنین امری اجتناب ناپذیر است). دوم اینکه کاربران آنلاین (چهار نفر) با شناخت نسبت به یکدیگر وارد جهان بازی می شوند و این یک فضای امن دوستانه در حالت آنلاین بازی فراهم می کند. بنابراین، ریورباند می تواند گزینه مناسبی برای کاربران نوجوان دوره اول باشد که نسبت به بازی های اکشن تمایل نشان می‌دهند و در عی حال جذابیت این بازی می تواند جایگزینی سالم و امن تر برای بسیاری از بازی‌های جهان باز فراهم کند که اغلب برای کاربران نوجوان 18 ساله و بالاتر متناسب‌اند.
بازی وجه داستانی و آموزنده خاصی را مورد هدف خود قرار نداده و تنها جنبه سرگرمی به صورت پر رنگی در آن دیده میشود مخصوصا اگر بازیکنان در حالت چند نفره به انجام آن بپردازند. با توجه به روانی روند پیشبرد بازی، والدین هم می توانند با دستگاه‌های دیگر به صورت آنلاین این بازی را با فرزندان خود تجربه کنند. از آنجا که حالت جمعی این بازی غیررقابتی است و جنبه همکاری و اتحاد بر علیه یک دشمن مشترک را دارد، زمینه تربیتی مناسبی در حین مدت زمان سرگرم شدن با بازی برای اعضای خانواده فراهم می شود.

نظرات کاربران

میانگین نظرات:

نظر شما درباره این بازی

الزامی
پر کردن این فیلد الزامی است
الزامی
پر کردن این فیلد الزامی است
comment
پر کردن این فیلد الزامی است

از ۱ تا ۵ به این بازی چه امتیازی میدهید؟