بازی سالم، برای جامعه سالم
بررسی بازی

Alba: A Wildlife Adventure (آلبا: ماجراجویی در حیات وحش)

٢٨ ارديبهشت ١٤٠٠
 • پلتفرم:Xbox one,Ps4,Nintendo,Windows
 • سبک:ماجرایی
 • فضای بازی:طبیعت
 • مدل درآمدی:کاملاً پولی (پریمیوم)
 • تولید:Ustwo
 • وضعیت شبکه:آفلاین
 • جنسیت مناسب برای این بازی:هردو (دختر و پسر)
 • موضوع بازی:اخلاق,فرهنگ
 • پشتیبانی از زبان فارسی:کاملا بیگانه
 • تناسب تبلیغات بازی با محتوای بازی و سن بازیکن:تبلیغات ندارد
 • محتوای بازی:خانواده,گفتگوی آزاد
سن پیشنهادی: 7 تا 12 سال
امتیاز فهم بازی:
سطح مهارت:
برای کاوش در جهان طبیعی با طراوات و کوشش برای حفظ محیط زیست و حیات وحش آماده شو!
مسئولیت‌پذیری
کاوشگری و نوجویی
شجاعت و تاب‌آوری
اخلاق‌مداری
جمع‌گرایی و سرزندگی
تعاون و یاریگری

مخاطبین این بازی باید بدانند

2


بازی «آلبا» یک بازی در سبک ماجراجویی در جهان باز است. داستان دختر بچه‌ای که قصد دارد در تعطیلات تابستان، برای دیدن پدربزرگ و مادربزرگ خود که در یک جزیره مدیترانه ای بسیار زیبا و پر از نقاط اکتشافی و مملو از از گونه‌های مختلف جانوری زندگی می‌کنند، سفر کند. این بازی که قصد دارد آرامش گمشده زندگی را به ما بیاموزد، از جایی شروع می‎شود که دختر بچه بازی ما که عاشق حیات وحش است، برای کاوش به محیط اطراف خانه می‌رود و با دیدن حیوانی که در معرض خطر قرار گرفته تصمیم میگرد تا کاری برای نجات نجودات انجام دهد و حس اینکه نباید نسبت به این صحنه بی تفاوت باشد به سراغ او می‌آید.
آلبا در طول این ماجراجویی در جزیره تنها نیست، پدربزرگ و دوستش به نام اینس در این مسیر به او کمک می‌کنند. آلبا برای نجات جزیره ابتدا باید سازمان حفاظت از محیط زیست را پیدا کند تا بتوانند در هنگام نیاز به او کمک کنند و همچنین می‌بایست یک گروه داوطلب مردمی را از میان ساکنین جزیره تشکیل دهد و آن‌ها را متقاعد کند که برای نجات جزیره به او کمک کنند. برای متقاعد کردن آن‌ها ابتدا باید به آن‎ها کمک کند، (کمک هایی مثل: یافتن یک سگ و یا متقاعد کردن یک زن برای آزمایش دوباره عطر و یا چشیدن طعم یک بستنی) تا آن‌ها نیز متقابلا از او حمایت و در مشکلاتش به او کمک کنند، در این راه عده‌ای هم هستند که مانع اهداف آلبا خواهند شد و آلبا باید با ترفندهای مختلف از سد آن‌ها عبور کرده و معمای بازی را حل کند.
جزیره‌ای که در آن هستید بسیار حیرت‌انگیز و و چشم‌نواز است اما همه چیز در این جزیره به آن زیبایی که دیده می‎شود نیست، پارک جنگلی شهر مدتی است که بعد از آتش‌سوزی بسته شده و شهردار قصد ساختن یک هتل در همان را محل دارد، هدف شما در بازی جمع کردن پنجاه امضا برای دادخواست است و برای اینکار شما تنها یک هفته فرصت دارید تا بتوانید جلوی شهردار شهر را بگیرید.
جای جای جزیره پر از زباله‌هایی است که مردم و توریست‌ها آن‌ها را در روی زمین رها کرده‌اند. برای اینکه بتوانید حیوانات را به محیط زندگیشان برگردانید، باید زباله ها را جمع‌آوری و یا وسایلی را تعمیر کنید تا آن‌ها دوباره به آغوش طبیعت بازگرداند.
گیم پلی بازی کوتاه است و می‌توان در کمتر از چند ساعت آن را به پایان رساند و بعد از آن هم هرچقدر که بخواهید می‌توانید به صورت آزادانه در جزیره گردش کنید و از نقطه نقطه آن عکس بگیرید و لذت ببرید.
سادگی که در این بازی وجود دارد را شاید نتوان در بازی‌های دیگر یافت و شما با انجام آن به یک آرامش با طعم کودکی در یک تابستان آفتابی را تجربه خواهید کرد.

 

 

مخصوص والدین

5


این بازی در کل یک پیام محیط زیستی قوی در پشت روایت اصلی خود دارد.
این بازی به ما می‌آموزد که حتی کم سن و سال‌ترین افراد هم می‌توانند بزرگترین تغییرات را به وجود بیاورند. برای کودکان جنبه بسیار بالای آموزشی از نظر مفهوم کلی محیط زیست و اهمیت محافظت از آن را در خود جای داده است و به آن‌ها می‌آموزد که باید مراقب تمام حیوانات و محیط زیست آنها باشیم و محافظت از آن‌ها امری بسیار مهم است.

حیوانات بخش مهمی از بازی هستند. بیش از پنجاه نوع حیوان مختلف از روباه گرفته تا انواع پرندگان در این جزیره زندگی می‌کنند و آلبا به‌ وسیله نرم‌افزار مخصوصی که در تلفن همراه خود نصب کرده است، می‌تواند اطلاعات مختص هریک از این حیوانات را به دست آورد و این اطلاعات به کودکان در هنگام بازی کمک می‌کند تا با این حیوانات بیشتر آشنا شوند.
همچنین بازی با قرار دادن ماموریت جمع‌آوری زباله‌ها از سطح جزیره به عنوان یکی از قوانین بازی، به خوبی اهمیت رعایت نظم و ترتیب را به بازیکن القا می‌کند.

بازی فرصت بسیار مناسبی برای همراهی والدین و فرزندان فراهم می کند. با فرزندان تان درباره اهمیت طبیعت و مفید بودن کلیه جانوران برای استمرار حیات در کره زمین صحبت کنید. همچنین از آنجا که فهمیدن محتوای بازی نیاز به آشنایی مقدماتی به زبان انگلیسی دارد، فرزندتان را برای شناختن بهتر حیوانات و درک محتواهای نوشتاری موجود در بازی یاری کنید.

نظرات کاربران

میانگین نظرات:

نظر شما درباره این بازی

الزامی
پر کردن این فیلد الزامی است
الزامی
پر کردن این فیلد الزامی است
comment
پر کردن این فیلد الزامی است

از ۱ تا ۵ به این بازی چه امتیازی میدهید؟