بازی سالم، برای جامعه سالم
بررسی بازی

The Pathless (بی عبور)

١٩ ارديبهشت ١٤٠٠
  • پلتفرم:Ios,Ps4,Windows
  • سبک:اکشن ماجرایی
  • تولید:Giant Squid
  • وضعیت شبکه:آفلاین
  • جنسیت مناسب برای این بازی:بیشتر پسر پسند
  • پشتیبانی از زبان فارسی:کاملا فارسی
  • تناسب تبلیغات بازی با محتوای بازی و سن بازیکن:تبلیغات ندارد
سن پیشنهادی: 15 تا 18 سال
امتیاز فهم بازی:
سطح مهارت:
نفرین تاریکی که جهان را در بر گرفته است از بین ببر!
اخلاق‌مداری
جمع‌گرایی و سرزندگی
تعاون و یاریگری
مسئولیت‌پذیری
کاوشگری و نوجویی
شجاعت و تاب‌آوری

مخاطبین این بازی باید بدانند

4


بازی «The Pathless» یک بازی در سبک اکشن، ماجراجویی است که برای PS5 ،PS4 ،iOS و Windows ارائه شده است.
ماجرا مربوط به یک کماندار و عقابش در یک جنگل وسیع است. کمانداری که برای از بین بردن نفرین تاریکی که جهان بازی را فرا گرفته، به یک جزیره سفر می‌کند تا نفرین را از بین ببرد. در ابتدا به‌صورت سرگردان در این سرزمین ناشناخته به حرکت خود ادامه می‌دهد تا کم‌کم مسیر اصلی خود را به سمت هدف پیدا کند.
با این بازی می‌توانید از دنیای باز، زیبا و مملو از اسرار دیدن کنید و از جنگل‌های مه‌آلود، چمن‌زارهای سرسبز عبور کنید و در هنگام حل معماها در خرابه‌های باستانی جزیره و کشف اسرار فراموش شده که از زمان دور به جای مانده، تاریخ تاریک جزیره را کشف کنید.
در حل معماهای بازی، عقابی که با آن آشنا می‌شوید بسیار موثر است و نقش کلیدی را در بازی ایفا می‌کند که باعث ایجاد حس نزدیکی بیشتر و خاص‌تری بین قهرمان داستان و این عقاب می‌گردد. حتی رام کردن این حیوان برای بار اول و نوازش کردنش بسار شیرین و لذت‌بخش است که این احساس به مرور افزایش پیدا می‌کند. شما با به‌دست آوردن کریستال‌های طلایی مخفی در صندوق‌های بازی می‌توانید توانایی‌های عقاب خود را افزایش دهید. پرنده ای که در حل معماها با جابجا کردن اجسام، کمک کردن به شما در پروازهای بلند و همچنین جلوگیری از سقوط همیشه کمک‌رسان شماست.
در حین بازی می‌توانید ارواح خبیث و غول‌پیکری که در جنگل کمین کرده‌اند را با استفاده از مهارت‌های خود شکار کنید و برای برگرداندن نور به این سرزمین نفرین شده در جنگل، علیه جانوران مرموز بجنگید و با هر تیری که به هدف می‌زنید، سرعت و گام‌های شما برای مدتی سریع می‌شود و تا زمانی که به این کار ادامه می‌دهید، می‌توانید با همان ریتم در محیط بازی حرکت کنید.
در این سرزمین افسانه‌ای چهار اقلیم مختلف وجود دارد که هر کدام از این‌ها دچار نفرینی سخت شده‌اند و شما می‌بایست آن‌ها را از شر این عذاب همیشگی نجات دهید. برای این کار شما ابتدا باید نور را به سمت ستون‌های هرمی شکل درون بازی هدایت کنید و بعد از آن با رییس نفرین شده هر منطقه رو به رو شوید و آن را از بین ببرید.
بازی گیم پلی کوتاهی دارد، اما وجود دنیای باز آن باعث شده تا بتوانید آزادانه در داخل آن به کاوش بپردازید، تنها مشکل شما نبود نقشه راه است که بتواند راحت‌تر شما را به سمت مسیرتان هدایت کند. نبود نقشه راه تاثیر زیادی در روند بازی نگذاشته و شما با استفاده از سرعت خود که با تیراندازی به کریستال‌های بالای سرتان در مسیر انجام می‌دهید، این مشکل را رفع کرده و به حرکت خود سرعت می‌بخشید، البته نگران نباشید چون با وجود ستون‌ها و معماها که با رنگ قرمز برای شما در بازی نمایان هستند، سرگردان نخواهید ماند و با رفتن به مناطق مرتفع می‌توانید آن‌ها را پیدا کنید.
در هر منطقه از بازی معماها و پازل‌های مختلفی گنجانده شده که به شما کمک می‌کند تا از رمز و راز و سرگذشت این منطقه مطلع شوید. معماهای سرگرم کننده‌ای که حل کردن آن‌ها خیلی هم دشوار نیست. در هر اقلیم طوفان قرمز رنگ و مهیبی نیز وجود دارد که نشانگر نفرینی است که اهریمن بازی با تسخیر روح جانور قدرتمند هر منطقه ایجاد کرده و شما باید طلسم آن را بشکنید. همچنین هر اقلیم دارای مراحل مخفی متعددی می‌باشد که متاسفانه در ابتدا جالب و هرچه رو به جلو پیش می‌روید احساس تکراری بودن و خستگی از حل آن‌ها را به شما می‌دهد و تنوعی ندارد.

مخصوص والدین

3


نبرد میان خیر و شر همیشه توانسته برای همگان آموزنده و به یاد ماندنی باشد. این بازی نیز با کمک گرفتن از جنبه‌های پلیدی، اهریمن و شخصیت‌های مثبتی که گرفتار این طلسم‌ها شده‌اند و به موجوداتی بد و زشت تبدیل گشته‌اند، اشاره می‌کند و درست زمانی که طلسم آن‌ها توسط قهرمان بازی شکسته می‌شود، دوباره صلح و آرامش به سرزمین آن‌ها بازگردانده شده و همه چیز رنگ زیبایی صلح به خود می‎گیرد. نیازی نیست شما در بازی نگران شکست از نیروهای اهریمنی باشید، زیرا بعد از شکست از آن‌ها نیز اتفاق خاصی برایتان نخواهد افتاد و تنها با نوازش و تیمار پر و بال عقابتان می‌توانید دوباره به بازی برگردید.
مبارزه با دشمنان اصلی و قوی‌‍تر بازی برای بازیکنان بسیار جذاب و لذت‌بخش است و یکی از بهترین قسمت‌های بازی می‌باشد. قهرمان داستان که کاربر او را هدایت می‌کند اصلاً قصد از بین بردن آن‌ها را ندارد و فقط تلاش می‌کند تا آن‌ها را از شر نفرینی که در آن گرفتار شده‌اند، رهایی دهد. قبل از مبارزه با هر رییس شما ابتدا یک تعقیب و گریز بسیار هیجان‌انگیز را با او خواهید داشت تا در ادامه به صورت مستقیم با او رو در رو شوید، در این رویارویی موسیقی زیبای بازی نیز تاثیر هیجان و جذابیتش را چند برابر می‌کند. بعد از شکست طلسم هر موجودی که به آن گرفتار شده، با تیری که این موجودات رهایی یافته به شما می‌دهند و شما آن را به هوا پرتاب می‌کنید، رنگ قرمز مناظر را به رنگ آبی و همچنین همراهی موسیقی با این تصاویر آرامش و رهایی را کاملاً با احساس شما هماهنگ می‌کند.
بعد از شکستن طلسم تمامی موجودات اصلی و گرفتن کمان جادویی از آن‌ها شما به مصاف دشمن نهایی بازی خواهید رفت.  همچنین یک اژدهای دوسر که از دهانش آتش به بیرون پرتاب می‌کند نیز به او کمک می‌کند. بعد از از بین بردن اژدها، موجود پلید که عصبانی شده، خود را به یک غول عظیم‌الجثه تبدیل می‌کند تا بتواند ضربه نهایی را به شما وارد کند، ولی در نهایت این شما هستید که به کمک عقاب خود و قدرتی که از الهه‌های چهار اقلیم گرفته‌اید، او را شکست داده و نفرین را برای همیشه از بین خواهید برد و روشنی را به جهان بازی هدیه خواهید کرد.

این توصیف‌ها بیانگر آن است که فضای بازی، در بردارنده برخی موجودات فانتزی مهیب و برخی صحنه‌های دربردارنده تنش عاطفی و غافلگیری است. این ویژگی‌ها موجب می‌شود، بازی برای دوره سنی نوجوانی اول (12 تا 15 سال)، قابل توصیه نباشد. علاوه بر این، چالش‌های بازی برای سنین پایین دشوار بوده ولی برای نوجوانان و بزرگسالان آسان و همچنین دارای جذابیت در هنگام انجام بازی است. بازی The Pathless در مقایسه با نمونه‌های مشابه در ژانر اکشن ماجرایی، تجربه‌ای غنی و سالم از منظر محتوایی و زیباشناختی به کاربران نوجوان خود عرضه می‌کند. همچنین رابطه دوستانه و صمیمی بین قهرمان بازی و دوست پرنده اش، که یک عقاب است، نمایانگر این نکته می‌باشد که هرچقدر هم مهارت‌های ما زیاد باشد باز هم در بعضی مواقع به کمک یک دوست یا همراه نیاز داریم تا مشکلات خود را از سر راه برداریم.

نظرات کاربران

میانگین نظرات:

نظر شما درباره این بازی

الزامی
پر کردن این فیلد الزامی است
الزامی
پر کردن این فیلد الزامی است
comment
پر کردن این فیلد الزامی است

از ۱ تا ۵ به این بازی چه امتیازی میدهید؟