بازی سالم، برای جامعه سالم
بررسی بازی

Toon Blast (انفجار کارتونی)

٢٩ فروردين ١٤٠٠
  • پلتفرم:Android,Ios
  • سبک:تفننی - جورچین
  • مدل درآمدی:درون پرداخت (فریمیوم)
  • تولید:Peak
  • وضعیت شبکه:آنلاین
  • جنسیت مناسب برای این بازی:بیشتر دختر پسند
  • پشتیبانی از زبان فارسی:بخشی فارسی
سن پیشنهادی: 7 تا 12 سال
امتیاز فهم بازی:
سطح مهارت:
با حل معماهای رنگی در دنیای خیالی سفر کن
مسئولیت‌پذیری
شجاعت و تاب‌آوری
اخلاق‌مداری
جمع‌گرایی و سرزندگی
تعاون و یاریگری
کاوشگری و نوجویی

مخاطبین این بازی باید بدانند

3


تونبلست (Toon Blast) یک بازی کلاسیک در سبک Match3 (مرتب سازی حداقل 3 شئ بازی کنار هم) است که در آن با پازل‌های متنوع و گوناگونی رو‌به‌رو می‌شوید که طبق المان اصلی سبک مچ۳ باید رنگ‌های یکسان را در آن جور کنید تا بتوانید آیتم‌های خاصی را از صفحه آزاد کنید و هر مرحله را به انتها برسانید. تونبلست در نگاه اول بازی بسیار ساده‌ای به نظر می‌رسد که گویی فکری نیست و با لمس تصادفی صفحه می‌توان رنگ‌ها را جور کرد و مرحله را به پایان برد. اما این ظاهر ماجراست. پازل‌های تونبلست خیلی دقیق طراحی شده‌اند و اگر هر حرکتی را حساب‌شده پیش نبرید قطعا با تعداد حرکات محدودی که در اختیار دارید به مشکل بر خواهید خورد و مجبور به خرید درون‌برنامه‌ای یا تلاش مجدد در آن مرحله خواهیدشد. بنابراین باید حواستان کاملا به رنگ‌ها و آیتم‌های درون مرحله باشد!

تونبلست اکنون بیش از ۵۰۰۰ مرحله منتشر شده‌دارد که می‌تواند مدت‌ها سرگرمتان کند. بخش‌های اجتماعی بازی طراحی خوبی دارند و به راحتی میتوانید در یک تیم عضو شوید، با دوستانتان گفت‌و‌گو کنید و به هم دیگر قلب کمک کنید. رقابت‌های گوناگونی اعم از فردی و تیمی در بازی طراحی شده‌اند تا پیشروی مراحل بازی خسته کننده نشوند. مسابقه ستاره یک مسابقه فردی است که در مدت دو یا سه روز باید بیشترین میزانی که می‌توانید مرحله ببرید و ستاره جمع کنید. در کنار مسابقه ستاره مسابقات تیمی مثل صندوقچه تیمی و تورنومنت تیمی هم گذاشته شده‌اند که تکلیفش بر عهده تیم است و باید علاوه بر کارکرد خوب خودتان، هم‌تیمی‌های خوب و فعالی هم داشته‌باشید که مراحل را پیش ببرند و امتیاز جمع کنند. جایزه‌ها و رویدادهای روزانه و هفتگی بازی منبع دیگری برای کسب سکه و قلب هستند. بازی بعد از اتمام تمام مراحل طراحی‌شده تا لحظه فعلی وارد لیگ قهرمانی میشود که گلچینی از مراحل جالب بازی البته با تعداد حرکات محدودتر است و برای حرفه‌ای‌ها طراحی شده‌است. جذابیت لیگ قهرمانی در دیده شدن نام کاربری شما در رتبه‌بندی فردی بازی و جوایز گوناگون آن است.

بازی از طریق تصویرسازی‌های هر مرحله تلاش می‌کند روایتی بامزه از مسافرت‌های خرسی و دوستانش به شما ارائه کند. تصویرسازی‌های بازی انصافا هم زیبا و جذاب است. اما یکی از نقاط ضعف اصلی تونبلست نداشتن داستان مفصل و مکتوب و نداشتن مینی‌گیم‌هایی است که معمولا در سبک بازی‌های مچ۳ به کمک شما می‌آید تا در حل پازل‌ها دچار خستگی نشوید. مینی‌گیم‌هایی مثل طراحی خانه، باغ و ... که با استفاده از امتیازات جمع‌شده شما انجام می‌شود. متاسفانه یا خوشبختانه تونبلست هیچ مینی‌گیمی ندارد و فقط متمرکز بر پازل‌های مچ‌۳ است. پس اگر طرفدار سبک مچ‌۳ هستید حتما تونبلست را امتحان کنید اما اگر این سبک را دوست ندارید، تضمینی وجود ندارد که به کاربری وفادار برای تونبلست تبدیل شوید و شاید بعد از صد یا دویست مرحله بازی را کنار بگذارید.

جمع‌بندی: تونبلست یک پازل مچ۳ کلاسیک است که داستان و مینی‌گیم مشخصی را دنبال نمی‌کند و تمرکز آن بر خود پازل‌هاست. بیش از ۵۰۰۰ پازل رنگی و صدها آیتم جذاب آماده هستند تا از آنها لذت ببرید. تونبلست برای طرفداران سبک بازی‌های تفننی و پازل‌های رنگی مچ‌۳ عنوان بسیار جذابی است اما شاید لزوما نتواند بازیکنهای سبک‌های دیگر را راضی نگه دارد.

 

مخصوص والدین

4


تونبلست محیط شاد، مفرح و آرامش‌بخشی را فراهم می‌کند و بازی دخترپسندی به شمار می‌رود به این معنی که المان بازی‌های مورد پسند دختران در آن رعایت شده‌است. مراحل کوتاهی دارد و محیط اجتماعی بازی جذاب است. تنها دو مورد در بازی وجود دارد که شاید نیاز به کنترل داشته باشد. یکی اینکه بازی به راحتی فرزند شما را به سمت پرداخت درون‌برنامه‌ای سوق می‌دهد. مخصوصا اگر فرزند شما مهارتی در پازل‌های مچ۳ و رنگی نداشته‌باشد، هر مرحله حرکت کم می‌آورد و به سمت فروشگاه سوق داده می‌شود. نکته دیگر وجود صفحه گفت‌و‌گوی تیمی است که در آن افراد می‌توانند مستقیم با هم‌تیمی‌های خود صحبت کنند و امکان وجود گفت‌و‌گوهای نامناسب یا دیدن الفاظ نامناسب در نام تیم یا شعار تیم یا صفحه گفت‌و‌گو وجود دارد.

نظرات کاربران

میانگین نظرات:

نظر شما درباره این بازی

الزامی
پر کردن این فیلد الزامی است
الزامی
پر کردن این فیلد الزامی است
comment
پر کردن این فیلد الزامی است

از ۱ تا ۵ به این بازی چه امتیازی میدهید؟