بازی سالم، برای جامعه سالم
بررسی بازی

Lumino City (شهر لومینو)

٢٢ فروردين ١٤٠٠
  • پلتفرم:Android,Ios,Mac,Windows
  • سبک:ماجرایی - معمایی - نقش‌آفرینی
  • فضای بازی:درام
  • مدل درآمدی:کاملاً پولی (پریمیوم)
  • تولید:State of Play
  • وضعیت شبکه:آفلاین
  • جنسیت مناسب برای این بازی:هردو (دختر و پسر)
  • پشتیبانی از زبان فارسی:کاملا بیگانه
  • تناسب تبلیغات بازی با محتوای بازی و سن بازیکن:تبلیغات ندارد
  • محتوای بازی:دوستی,الگوواره قهرمان مونث,خانواده,بالا رفتن از دیوار,مهارت‌های حرکتی
سن پیشنهادی: 12 تا 15 سال
امتیاز فهم بازی:
سطح مهارت:
به اهالی شهر یاری برسان، معماها را حل کن و پدر بزرگ گمشده را نجات بده!
شجاعت و تاب‌آوری
اخلاق‌مداری
جمع‌گرایی و سرزندگی
تعاون و یاریگری
مسئولیت‌پذیری
کاوشگری و نوجویی

مخاطبین این بازی باید بدانند

4

بازی «شهر لومینو» (Lumino City) یک بازی کوچک اما در عین حال چالش‌انگیز در سبک معمایی است. داستان از جایی شروع میشود که پدربزرگ شخصیت داستان به صورت عجیبی ناپدید میشود و نوه او که یک دختر باهوش و بااستعداد است به دنبال پیداکردن پدربزرگ میرود. روند بازی همواره با معماهای متعدد همراه است که در ابتدا به صورت ساده ولی با پیشرفت در مسیر بازی، دشوارتر میشوند.

روند معمایی بازی

در بازی هیچگونه درگیری، مراحل سرعتی، دشمنان قوی و یا نیاز به استفاده از قابلیت های حرکتی سریع وجود ندارد اما در عوض بازیکن برای یافتن راه حل معماها باید به نشانه‌ها و درخواست‌های مردم شهر توجه کند. از این رو بازی نیازمند آشنایی به زبان انگلیسی در سطح متوسط دارد تا بازیکن بتواند متوجه راهنمایی‌های بازی شود.

اگرچه ظاهر بازی ساده به نظر میرسد اما این عنوان حتی برای بازیکنان حرفه‌ای نیز جالب بوده و با استفاده از معماهای دشوار و درعین حال سرگرم‌کننده خود، بازیکنان را به اتمام بازی تشویق میکند.

مخصوص والدین

 5

آنچه والدین درباره بازی «Lumino City» باید بدانند این است که این بازی دارای فضایی کارتونی و بدون هیچگونه خشونت و یا جنبه های منفی برخی بازی های ویدئویی است. بازی از یک خط داستانی ساده بهره‌مند است که به روابط خانواده اهمیت میدهد و همچنین در مسیر بازی، کمک به افراد دیگر در شهر را از لازمه‌های پیشبرد روند بازی قرار داده است. بازیکن باید با استفاده از راهنمایی های دیگران و یا مراجعه به کتاب راهنمای خود، معماهای بازی را حل کرده و پدربزرگ شخصیت اصلی بازی را پیدا کند.

این بازی به دلیل سبک هنری ویژه و متفاوتش در ساختن فضاهای بصری که مبتنی بر عکاسی و متحرک‌سازی عناصر تصویری با تکنیک استاپ موشن است و نیز به کارگیری خلاقانه نورپردازی واقعی در صحنه‌آرایی مراحل مختلف، تجربه زیباشناختی غنی‌ای را برای بازیکنان فراهم می‌سازد. همه این ویژگی‌ها، زمینه‌ساز یک تجربه رسانه‌ای مفید و سالم برای فرزند شما خواهد بود. 

چالش‌های بازی

اگرچه روند بازی عاری از هرگونه خشونت و یا اثرات منفی است اما بازی بدون شک نیازمند تسلط نسبی به زبان انگلیسی برای حل معماها و استفاده از راهنمایی های بازی است. در جریان بازی افراد شهر، به صورت متنی، از شخصیت بازی درخواست هایی در قبال کمک به او دارند که بازیکن باید پس از خواندن درخواست‌ها به هر یک از افراد کمک کند. علاوه‌براین تعدادی از معماهای بازی حتی برای اشخاص بزرگسال و آشنا به زبان انگلیسی، تا حدی چالش‌انگیز بوده و حل آنها ممکن است زمان بر باشد. پس باوجود ظاهری کارتونی، انجام این بازی برای کودکان کم سن و سال (سه تا هفت سال) امکان‌پذیر نیست. پیشنهاد می‌شود که برای کاربران بالاتر از 10 سال، والدین در عبور از چالش های مختلف بازی، فرزندان خود را راهنمایی کنند و با او در جریان بازی همراهی کنند.

نظرات کاربران

میانگین نظرات:

نظر شما درباره این بازی

الزامی
پر کردن این فیلد الزامی است
الزامی
پر کردن این فیلد الزامی است
comment
پر کردن این فیلد الزامی است

از ۱ تا ۵ به این بازی چه امتیازی میدهید؟