بازی سالم، برای جامعه سالم
بررسی بازی

LUNA The Shadow Dust (لونا: غبار تاریکی)

١٨ فروردين ١٤٠٠
 • پلتفرم:Nintendo,Mac,Windows
 • سبک:ماجرایی - معمایی
 • فضای بازی:فانتزی,درام,معمایی
 • مدل درآمدی:کاملاً پولی (پریمیوم)
 • تولید:Lantern Studio
 • وضعیت شبکه:آفلاین
 • جنسیت مناسب برای این بازی:هردو (دختر و پسر)
 • موضوع بازی:اخلاق
 • پشتیبانی از زبان فارسی:کاملا فارسی
 • تناسب تبلیغات بازی با محتوای بازی و سن بازیکن:تبلیغات ندارد
 • محتوای بازی:دوستی,هیولاها,الگوواره قهرمان مونث,خانواده
سن پیشنهادی: 12 تا 15 سال
امتیاز فهم بازی:
سطح مهارت:
سفری ماجراجویانه و جذاب در برجی خیالی
مسئولیت‌پذیری
کاوشگری و نوجویی
شجاعت و تاب‌آوری
اخلاق‌مداری
جمع‌گرایی و سرزندگی
تعاون و یاریگری

مخاطبین این بازی باید بدانند

4

«لونا» یک بازی در سبک ماجرایی-معمایی است که به شکل انیمیشن سنتی وبه صورت دو بعدی طراحی شده است. گیم پلی بازی نسبتاً ساده است و در جریان بازی بازیکن شخصیت‌های اصلی بازی را با استفاده از کلیک (یا لمس صفحه نمایش) در دنیایی پر از ماجرا هدایت می‌کند. همچنین بازی دارای موسیقی بی‌کلام زیبا و فیلم‌های (cutscene) جالب با مضامین خاطرات قدیمی دو شخصیت اصلی بازی است که مانند تماشای یک فیلم انیمیشن سینمایی، بازیکن را سرگرم می‌کند.

در این بازی دو شخصیت وجود دارند که هرکدام داستان‌های مخصوص به خودشان را دارند که بازیکن باید معماهای آنها را برای طی کردن مسیر بازی حل کند. بازی با سقوط پسری از آسمان آغاز می‌شود که قبل از برخورد با زمین توسط یک نیروی جادویی نجات پیدا می‌کند و به وسیله یک حباب به آرامی به زمین گذاشته می‌شود و در یک برج مرتفع از خواب بیدار می‌شود، برجی که در آن پسر جوان و همراهش با حل کردن معماهای بازی خاطرات قدیمیشان را مشاهده می‌کنند. قهرمان داستان و دوست گربه شکلش در تلاشند تا به بالاترین نقطه این برج بلند برسند و برای انجام اینکار باید معمای مربوط به هر اتاق را کامل کنند.

برج رویایی

کاوش در برج همانند بیدار کردن برج از خواب عمیق است. به صورتی که برج از یک راهرو با نقاشی های دیواری و پیچیده که وقتی از جلوی آنها عبور می‌کنیم طرح‌های مرده آن زنده می‌شوند شروع می‌شود و در مراحل بعدی به آشپزخانه‌ای دنج، کتابخانه‌ای عظیم، اتاق موسیقی پر زرق و برق که همگی با جزئیات طراحی شده‌اند می‌روید و با حل کردن معمای هر اتاق درب اتاق بعدی را می‌گشایید. حل معما در این بازی فقط فشار دادن دکمه و کشیدن اهرم نیست، بازی همواره یک پیچ و تاب نمایشی سرگرم کننده برای بازیکن به وجود می‌آورد.

به عنوان مثال در یک اتاق قهرمان داستان همراه دوست خود به سایه‌هایی تبدیل می‌شوند که میتوانند روی سایه هایی که از اشیاء دیگر تشکیل شده بپرند و در اتاقی دیگر با باز کردن یک درب به فصل‌های مختلف سر میزنند.

موضوع کلی بازی نور و تاریکی است که تا حد زیادی در آن جلوه می‌کند، موضوع مهم دیگر در این بازی دوستی است که رابطه پسر و دوست گربه مانندش به همراه صحنه های زیبا، بدون شک بازیکن را مجذوب خود میکند. اگر به دنبال ماجرا جویی هستید میتوانید از این بازی لذت ببرید، به عنوان یک بازی معمایی عجله و شتابی در آن وجود ندارد و صبر و حوصله در انجام آن موثر است. برای انجام بازی نیاز به اتصال اینترنت نخواهید داشت و همچنین بازی به صورت انفرادی با دنبال کردن داستان آن انجام میشود. در این بازی به هیچ عنوان از کلام و زبان نوشتاری استفاده نشده و حتی فهرست‌های (Menu) بازی نیز به صورت اشکال مفهومی طراحی شده است.

معماها

موضوع اصلی در تمام پازل ها تطبیق دادن نشانه‌هاست، تقریبا در تمام معماها شما باید دو نشانه را با هم مطابقت دهید یا شما را به چالش ارتباط یک تصویر خاص با تصاویر دیگر کشیده میشوید. برای حل معماها لازم است محیط را بررسی کنید،همیشه یک یادداشت، نشانه یا نقاشی دیواری برای راهنمایی وجود دارد.

 

 

مخصوص والدین

3

بازی «لونا» دارای دو شخصیت اصلی میباشد که پیشروی در بازی باعث پیوند صمیمی بین آنها میشود و تصاویر پر رنگی از دوستی را به نمایش میگذارد. هر دو شخصیت برای حل معما‌های بازی به کمک یکدیگر نیاز دارند و بدون هم نمیتوانند به مراحل جلوتر در بازی دسترسی داشته باشند و بازی همواره نیازمند کار تیمی و همبستگی است.
بازی دارای اتفاقات و فراز و نشیب های زیادی است که عبور از آنها نیازمند صبر، تفکر، خلاقیت و دقت است.
فضای بازی بسیار خلاقانه است و تجربه زیباشناختی غنی برای بازیکنان خود فراهم می‌کند؛ یک برج بلند در دنیای خیالی با اتاق های زیبا و مرموز، با نقش و نگارهای منحصر به فرد بر روی دیوار هر اتاق، که با یک موسیقی آرام و دلنشین همراه شده است.
معما های داخل بازی دارای سختی های متفاوتی هستند که بازیکن باید با توجه به جزئیات و محیط پیرامون داخل بازی، از پس حل این معماها برآید. به عبارت دیگر برای پیشبرد روند بازی تنها کافیست دقیق تر به تمام فضای داخل اتاق ها توجه کرده و از ابزار و وسایل داخل آن به درستی استفاده نمود.

نظرات کاربران

میانگین نظرات:

نظر شما درباره این بازی

الزامی
پر کردن این فیلد الزامی است
الزامی
پر کردن این فیلد الزامی است
comment
پر کردن این فیلد الزامی است

از ۱ تا ۵ به این بازی چه امتیازی میدهید؟

زهرا سالاری ٠٦ تير ١٤٠٠
چطوری نصبش کنم؟؟
فهم بازی

سلام، شما میتونید از فروشگاه استیم (Steam) این بازی رو خریداری کنید. البته نیازمند شارژ پولی اکانت خودتون هستید و میتونید از فروشگاه های ایرانی این شارژها رو به صورت گیفت کارت خریدادی کنید.