بازی سالم، برای جامعه سالم
بررسی بازی

Score! Hero (گل بزن! قهرمان)

٠٦ اسفند ١٣٩٩
  • پلتفرم:Android,Ios
  • سبک:ورزشی - نقش‌آفرینی
  • مدل درآمدی:درون پرداخت (فریمیوم)
  • تولید:First Touch Games
  • جنسیت مناسب برای این بازی:هردو (دختر و پسر)
  • پشتیبانی از زبان فارسی:بخشی فارسی
  • تناسب تبلیغات بازی با محتوای بازی و سن بازیکن:دارد
سن پیشنهادی: 7 تا 12 سال
امتیاز فهم بازی:
سطح مهارت:
با یک انگشت فوتبال بازی کن!
شجاعت و تاب‌آوری
اخلاق‌مداری
جمع‌گرایی و سرزندگی
تعاون و یاریگری
کاوشگری و نوجویی
مسئولیت‌پذیری

مخاطبین این بازی باید بدانند

PSX_20190603_203338-w850-1

 

این بازی درباره مسیر زندگی حرفه‌ای یک بازیکن فوتبال است که از رده های پایه، تلاش خود را آغاز می کند و به تدریج به دوران اوج فعالیت حرفه ای خود می رسد و سپس کم کم به دوره بازنشستگی از فوتبال حرفه ای می رسد. در هنگام ورود به بازی شما می توانید نقشه مسیر حرفه ای بازیکنی را که هدایتش را بعهده دارید مشاهده کنید، نقشه بر قالب یک مسیر مارپیچ شکل که فصل بندی شده، پیش می رود.شروع هر مرحله از بازی با یک خبر از روزنامه های ورزشی آغاز می شود. شما می توانید نام بازیکن، و اجزای چهره، ملیت و ویژگی های لباس ورزشی اش را شخصی سازی کنید و خبر تمام روزنامه ها همواره مطابق با مشخصه هایی که برای آواتار خود انتخاب کرده اید، ظاهر می شوند. تمامی مراحل در فضای سبز زمین چمن ورزشگاه های مختلف انجام می شوند که می توان گفت جلوه های گرافیکی آن تقریباً مؤثّر و چشم نواز بوده اند و هر مرحله چالش مخصوص به خود را نیز دارد. بازی قسمت شخصی سازی بازیکن را نیز در خود جای داده است. جلوه های صوتی بازی نیز از کیفت مطلوبی برخوردار هستند. برای مثال در زمان گل زدن صدای تشویق تماشاچیان به خوبی فضای ورزشگاه را تداعی می کند، علاوه بر آن صدای گزارشگر و حتی پاس دادن توپ نیز حس زنده ای به تجربه فضای بازی فوتبال در جریان بازی داده است. بازی از لحاظ هنری در سطح معمولی قرار دارد و طراحی اندام و چهره اشخاص کمی دور از واقیعت هستند. گرافیک محیطی نیز معمولی است  اما رنگ پردازی نواحی مختلف نسبتا خوب هستند. سایر جنبه های گرافیکی بازی مثل سایه ها نیز کاملا مشهود بوده و دوربین بازی نیز قابلیت زوم کردن دارد و گیمر می تواند از هر زاویه ای توپ و یاران را مشاهده و تصمیم گیری نماید.

کنترل بازی

گیمر توانایی انتخاب دارد. به عنوان مثال می تواند برای پیشبرد روند مسابقه به هر بازیکنی که می خواهد توپ برساند که البته این تصمیم گیری همواره مثبت نخواهد بود. در صورت شکست حمله از میزان سلامتی که در سمت چپ و بالای تصویر بازی نمایش داده شده است، کاسته می شود.

گیمر می بایست با تفکر و پیشبینی درست در هر حرکت، موجب رسیدن توپ به بازیکنان دیگر شود، در آخر در صحنه گل زدن نیز به همین صورت باید عمل کند. پاس دادن و ضربه درست با توجه به قدرت و کشیدگی مسیر انگشت گیمر بر روی صفحه نمایش، سبب پیشبرد بازی میشود.

ژانر بازی بر پایه شبیه سازی ورزشی است که البته به نوعی نقش آفرینی نیز محسوب می شود. چالش های هر مرحله متنوع هستند؛ امّا پس از عبور از مراحل مختلف، چالش ها کمی تکراری می شوند؛ با این حال، تلاش شده است، تجربه بازیکن برای پیشبرد بازی فقط در جهت ایجاد سرگرمی هدایت شده است.

مخصوص والدین

screen-0

 

گیمر در صورت برنده شدن در هر مرحله، با فیلم‌هایی کوتاه مواجه می شود که نشان دهنده اتمام بازی و تمام شدن مرحله فعلی است، در صورت باخت در مرحله و استفاده نکردن از امتیاز به منظور تکرار صحنه، مرحله از ابتدا آغاز می شود و گیمر با صحنه باخت و فیلمی کوتاه مواجه خواهد شد. در هنگام پیروزی افکت های صوتی ، احساس تشویق شدن را به بازیکن انتقال میدهد اما در هنگام باخت به طبع عکس المعل بازی تاسف خوردن تماشاچیان می باشد. همی تیمی های بازیکن نیز در هنگام پیروزی با حرکات های ویژه و نمادین دنیای فوتبال تشویق کننده او هستند، در هنگام باخت تاسف خوردن و ناکامی ان ها نیز به چشم می خورد.

انتقال حس اشتیاق و پشتکار برای کسب پیروزی

بازی با زیرکی مختص به خود، قسمت استفاده از امتیاز را برای تکرار صحنه شکست در خود جای داده، این ویژگی باعث القا شدن حس پیروزی با گرفتن شانس دوم یا بیشتر به گیمر می شود، به همین دلیل بازی، بازیکن را به استفاده از امتیازات تشویق میکند. البته این امتیازها را می شود از طریق پرداخت های درون برنامه‌ای نیز به دست آورد.

این بازی ممکن است باعث وابستگی بیش از اندازه بازیکن با بازی شود، به خصوص زمانی که امکان شخصی سازی نام و لباس و ...، حتی تیم مورد نظر را به گیمر می دهد، نوعی همذات پنداری در کاربر ایجاد می کند. ویژگی نیازمند سپری شدن زمان بودن در خصوص بازپروری سلامتی برای اجرای دوباره بازی، نیز مشوق نوعی بی نظمی برای مراجعه های نامنظم کاربران کم و سن و سال به بازی است. اما از طرفی توانایی صبوری و تکرار برای پیروزی را به طور کامل القا می کند. 

حرکات های نمادین بازی به درستی و با دقت طراحی شده اند که حس کار تیمی و فعالیت‌های ورزشی را به بازیکن انتقال میدهد. با این وجود، نقش پرداخت درون برنامه ای برای تداوم پرداختن به بازی، افزودن جزئیات به ظاهر و پوشش آواتار اصلی و نیز برخوردار شدن از شانس های مجدد گلزنی، پررنگ است. افزون بر پرداخت درون برنامه‌ای، تماشای تبلیغات در درون بازی، برخی از امکانات مورد نیاز کاربر برای ادامه دادن به بازی را فراهم می کند.

 

نظرات کاربران

میانگین نظرات:

نظر شما درباره این بازی

الزامی
پر کردن این فیلد الزامی است
الزامی
پر کردن این فیلد الزامی است
comment
پر کردن این فیلد الزامی است

از ۱ تا ۵ به این بازی چه امتیازی میدهید؟