بازی سالم، برای جامعه سالم
بررسی بازی

Children Of Morta (فرزندان مورتا)

١١ بهمن ١٣٩٩
 • پلتفرم:Xbox one,Ps4,Nintendo,Mac,Windows
 • سبک:اکشن ماجرایی - اکشن
 • فضای بازی:جادویی,فانتزی,افسانه‌ای,اسطوره‌ای
 • مدل درآمدی:کاملاً پولی (پریمیوم)
 • تولید:Dead Mage
 • وضعیت شبکه:آفلاین,تحت شبکه (LAN)
 • جنسیت مناسب برای این بازی:بیشتر پسر پسند
 • موضوع بازی:اخلاق,فرهنگ
 • پشتیبانی از زبان فارسی:بخشی فارسی
 • تناسب تبلیغات بازی با محتوای بازی و سن بازیکن:تبلیغات ندارد
 • محتوای بازی:ابرقهرمانها,هیولاها,ارواح,الگوواره قهرمان مونث,خانواده
سن پیشنهادی: 15 تا 18 سال
امتیاز فهم بازی:
سطح مهارت:
به همراه خانواده آرامش را به سرزمین بازگردان
کاوشگری و نوجویی
اخلاق‌مداری
تعاون و یاریگری
مسئولیت‌پذیری
شجاعت و تاب‌آوری
جمع‌گرایی و سرزندگی

مخاطبین این بازی باید بدانند

3

بازی «فرزندان مورتا» یک بازی بسیار سرگرم‌کننده اکشن است و جالب است بدانید که این بازی ساخته استودیو بازی‌سازی ایرانی «Dead Mage» است. روند بازی اغلب به صورت کشتن موجودات پلیدی است که قصد نابودی سرزمین را دارند. 

داستان بازی در مورد خانواده Bergsons است که هریک از اعضای خانواده، قابلیت و سبک مبارزه متفاوتی دارد و پس از طی مراحل بازی، بازیکن میتواند، نسبت به سلیقه خود، یکی از این قهرمانان را انتخاب کند. همچنین در بازی امکان بازی دونفره هم وجود دارد که هریک از بازیکنان قهرمانی انتخاب کرده و با یکدیگر مراحل بازی را طی می‌کنند. داستان بازی توسط یک روایتگر با استقاده از کلمات حماسی تعریف می‌شود که به جذابیت بازی افزوده است. 

کنترل بازی نسبتاً ساده و قابل درک است و هر شخصیت نسبت به توانایی‌های خود، قابلیت‌های جداگانه‌ای دارد. برخی از شخصیت‌ها از فاصله دور و برخی از نزدیک با دشنمنان می‌جنگند. با از بین بردن دشمنان، بازیکن پول و تجربه کسب می‌کند که می‌تواند از آنها برای قوی‌تر کردن و آموزش توانایی‌های جدیدتر استفاده کند. چالش‌های بازی به نوعی طراحی شده‌اند که ممکن است بازیکن بارها در یک مرحله شکست را تجربه کند اما پیشرفت‌ها و پول‌های کسب شده، از بازیکن باز پس گرفته نمی‌شوند. به طورکلی بازیکن با تکرار مراحل و ارتقا قهرمانان خود، می‌تواند از پس چالش‌های بازی برآید.

طی کردن مراحل به صورت متنوع و غیرتکراری

ممکن است بازیکن در مرحله‌ای از بازی بارها کشته شود ولی یکی از مکانیک‌های بازی، طراحی متنوع (Random) بازی است. به صورتی که تمامی اجزا و مسیرهای بازی در مراحل، پس از هر بار شکست، عوض خواهند شد. همچنین در بازی اتفاقات و ماموریت‌های کوچک دیگری نیز طراحی شده‌اند که هریک داستانی مختصر به همراه جوایزی برای قهرمان به ارمغان می‎‌آورند. به عنوان مثال نجات خرسی که در چنگال موجودات پلید گرفتار شده است و پس از نجات دادن آن خرس، آیتمی جدید برای جایزه به قهرمان تعلق می‌گیرد.

انجام بازی فرزندان مورتا نیازمند توانایی خوب دیداری-حرکتی در بازی و سرعت عمل نسبتاً بالا است که موجب زنده ماندن بیشتر و جمع‌آوری قابلیت‌ها برای بازیکن است.

مخصوص والدین

khan

بازی فرزندان مورتا، یک بازی ایرانی است که دشواری چالش‌های پیشبرد آن موجب می‌شود بازی، عملاً برای کودکان کمتر از 12 سال قابل بازی نباشد.علاوه بر این، بازی شامل نمایش کشتن موجودات پلید و خیالی از قبیل: اسکلت‌ها، عنکبوت‌ها، دیوها، جادوگران و ... است و در مراحل مختلف بازی اجساد و مردگان غیرانسانی متعددی دیده می‌شود. همچنین خون دشمنان به اشکال و رنگ‌های مختلفی در بازی نمایش داده می‌شود. مجموعه این فضاهای بصری، اگرچه به صورت کارتونی و با سبک پیکسل آرت طراحی شده‌اند، تجربه این بازی را برای نوجوانان کمتر از 15 سال نامناسب می‌سازد. 

داستان بازی که توسط یک روایتگر در جریان بازی تعریف می‌شود، دربردارنده کلمات و جملات نسبتاً کم کاربرد و سختی است که ممکن است درک کامل آن‌ها برای کاربران نوجوان بازی دشوار باشد. بر این اساس، فهم داستان بازی، تا حدی نیازمند تسلط نسبی به زبان انگلیسی است. در عین حال داستان بازی پندهای مثبتی مانند اهمیت خانواده، فداکاری، محبت، دوست داشتن و ... شامل می‌شود و به اشکال مختلف به این مسائل می‌پردازد. 

داستان بازی به طور خلاصه در مورد یکی از خدایان خیالی است که حسادتش باعث ترک همسرش میشود و از روی حس تنهایی و ناامیدی، شروع به فاسد کردن سرزمین می‌کند. حال خانواده بزرگ Bergsons با کمک ارواح سرزمین، باید جلوی خدای فاسد را گرفته و فساد را متوقف کنند. 

طراحی بازی به نوعی است که انجام بازی را برای تمامی سنین چالش‌انگیز کرده است و باعث شکست های متعدد در برخی مراحل بازی خواهد شد. از این رو تکرار بازی، ارتقا قهرمانان و بالابردن مهارت در بازی، از عناصر مهم انجام این بازی هستند.

 

نظرات کاربران

میانگین نظرات:

نظر شما درباره این بازی

الزامی
پر کردن این فیلد الزامی است
الزامی
پر کردن این فیلد الزامی است
comment
پر کردن این فیلد الزامی است

از ۱ تا ۵ به این بازی چه امتیازی میدهید؟