بازی سالم، برای جامعه سالم
بررسی بازی

Farm Together (مزرعه‌داری در کنار هم)

٢٩ دي ١٣٩٩
  • پلتفرم:Ps4,Nintendo,Mac,Windows
  • سبک:استراتژی - نقش‌آفرینی
  • فضای بازی:طبیعت
  • مدل درآمدی:کاملاً پولی (پریمیوم)
  • تولید:Milkstone Studios
  • وضعیت شبکه:آفلاین
  • جنسیت مناسب برای این بازی:بیشتر دختر پسند
  • پشتیبانی از زبان فارسی:بخشی فارسی
  • تناسب تبلیغات بازی با محتوای بازی و سن بازیکن:تبلیغات ندارد
  • محتوای بازی:کشاورزی
سن پیشنهادی: 7 تا 12 سال
امتیاز فهم بازی:
سطح مهارت:
مزرعه خودت را بساز و گسترش بده !
مسئولیت‌پذیری
کاوشگری و نوجویی
شجاعت و تاب‌آوری
اخلاق‌مداری
جمع‌گرایی و سرزندگی
تعاون و یاریگری

مخاطبین این بازی باید بدانند

5

بازی «Farm Together» یک بازی ساده کشاورزی و دامداری است که ماموریت‌های بازی عمدتا ساده و به صورت مستقیم برای کاربر مطرح میشوند. چالش‌های بازی نیز ساده و بدون نیاز به مهارت خاصی قابل انجام هستند اما برای برداشت محصولات، زمان معین شده برای هر محصول باید سپری شود. 
به طور کلی بازی دارای چالش های پیچیده نیست. شما فقط دعوت شده اید که مزرعه خود را به تدریج و آهسته آهسته بسازید و آن را گسترش دهید. اگر در بازی غفلت کنید، محصولات و حیوانات مزرعه شما از بین نمیروند و اگر محصول مناسبی نداشته باشید هرگز در معرض خطر اقتصادی قرار نخواهید گرفت. درواقع بازیکن و یا کاربر برای غفلت و یا اشتباه در این بازی جریمه نمی‌شود.

کنترل ها و رابط کاربری برای کشاورزی و ساختمان به راحتی قابل درک است و این امکان را می دهد که بیشتر کارها در عرض چند ثانیه انجام شود. کودکان کم سن و سال هم میتوانند پس از مدت کوتاهی تمام گیم پلی بازی را درک کرده و محصولات جدیدتری در مزرعه خود کاشت کنند. تنها مسئله ای که بازیکن باید مد نظر قرار بدهد هزینه هر محصول بوده و هر وقت بازیکن نیازمند پول است باید محصولات قبلی خود را برداشت کرده تا کیف پول خود را دوباره پر کند.
در بازی هرچه بیشتر وقت صرف کنید، ثروتمندتر می شوید و مزرعه شما گسترش می یابد و گزینه های ساختمانی بیشتری در دسترس تان قرار می گیرد. 
 
 

مخصوص والدین

3

این بازی تجربه ساده سازی شده ای از مزرعه‌داری را تداعی می‌کند و در عین سادگی می تواند آموزنده باشد. انجام بازی برای سنین پایین با کمک و همراهی اندکی از جانب والدین امکانپذیراست اما برای اطلاع از برخی ماموریت‌های بازی، دانستن زبان انگلیسی مقدماتی لازم است. به عنوان مثال فهمیدن مأموریت بازی (از قبیل تهیه 50 عدد کاهو و یا ساخت یک مرغداری برای ارتقا سطح بازیکن و دستیابی به ساختمان‌های جدیدتر) نیازمند مهارت هایی ابتدایی در آشنایی با زبان انگلیسی است.

بازیکن برای غفلت و یا اشتباه در بازی جریمه نمی‌شود. اگرچه ماموریت‌های ساده‌ای در بازی عنوان می‌شود اما انجام ندادن آنها و یا رسیدگی نکردن به محصولات، باعث فاسد شدن آنها نمیشود و بازیکن نیازمند پرداخت هزینه‌‎ای در بازی و یا انجام دوباره مراحل نخواهد بود. این ویژگی، کیفیت آموزندگی بازی را در جهت منفی تحت تأثیر قرار می دهد. اینکه بازیکن ملزم به مراقبت از دستاوردهایی که در جریان بازی به دست می آورد نیست، نوعی سهل‌انگاری و جدی نبودن در انجام وظایف تعریف شده را القا می کند. با این حال، هدف بازی در اختیار گذاشتن یک فضای بزرگ برای استفاده و طراحی کشاورزی-دامداری توسط بازیکان به دلخواه خودشان است که بیش از آنکه آموزنده و چالش برانگیز باشد، سرگرم‌کننده و شیرین است و موقعیت مناسبی برای همراه شدن والدین با کودکان در جریان بازی کردن را فراهم می کند. 

تنها چالش بازی می تواند زمان لازم برای رشد محصولات باشد. به عنوان مثال کاهو در 10 دقیقه واقعی آماده برداشت خواهد بود اما برای برداشت ذرت، دو روز کامل نیاز است تا محصول رشد کند. بازیکن می‌تواند با آبیاری یا غذا دادن به حیوانات، رشد همه چیز را در بازی تسریع کند، اما روند اصلی باز هم زمان‌بر خواهد بود.
بازیکن می‌تواند جنسیت شخصیت کشاورز (آواتار خود) را انتخاب کند و در بازی لباس و پوشش ظاهری او را نیز تغییر دهد. تمام این پوشش‌های ظاهری با رنگ‌های شاد، متنوع و بدون مسائل نامناسب پوششی طراحی شده‌اند و مناسب برای سنین پایین هستند. بازی بدون هیچگونه خشونت، مسائل غیراخلاقی و محتوای نامناسب طراحی شده است و برای استفاده کودکان 7 تا 12 سال پیشنهاد می شود.

 

نظرات کاربران

میانگین نظرات:

نظر شما درباره این بازی

الزامی
پر کردن این فیلد الزامی است
الزامی
پر کردن این فیلد الزامی است
comment
پر کردن این فیلد الزامی است

از ۱ تا ۵ به این بازی چه امتیازی میدهید؟