بازی سالم، برای جامعه سالم
بررسی بازی

Among Us (در میان ما)

٠٧ دي ١٣٩٩
  • پلتفرم:Android,Ios,Windows
  • سبک:ماجرایی - معمایی
  • فضای بازی:فضا,تخیلی
  • مدل درآمدی:کاملاً رایگان (فری)
  • تولید:InnerSloth
  • وضعیت شبکه:آنلاین,تحت شبکه (LAN)
  • جنسیت مناسب برای این بازی:پسر پسند
  • پشتیبانی از زبان فارسی:کاملا بیگانه
سن پیشنهادی: 15 تا 18 سال
امتیاز فهم بازی:
سطح مهارت:
با کمک دیگران شیاد را پیدا کن و یا تمامی بیگناهان را از بین ببر !
مسئولیت‌پذیری
شجاعت و تاب‌آوری
جمع‌گرایی و سرزندگی
اخلاق‌مداری
تعاون و یاریگری
کاوشگری و نوجویی

مخاطبین این بازی باید بدانند

6

 

از بازی Among Us (در میان ما) می‌توان به عنوان یک بازی در سبکی جدید یاد کرد. به این صورت که بازیکنان پس از جستجو و پیداکردن افراد کافی، داخل سفینه‌ای قرار میگیرند و از میان این بازیکنان 1 تا 3 شخص، نسبت به تنظیمات بازی، افراد «شیاد» و سایر بازیکنان «بیگناهان داخل سفینه» هستند و هیچکدام از این افراد از ماهیت یکدیگر خبر ندارند. در ادامه هربازیکن نسبت به نقش خود باید ماموریت‌هایی انجام دهد.

در بازی شیادان ماموریت دارند تا خرابکاری کرده و بیگناهان را دور از چشمان دیگران به قتل برسانند و سایر افراد باید پس از تعمیر خرابکاری، شیادان را شناسایی کنند. 

برنده نهایی در صورتی مشخص میشود که شیاد شناسایی شود و یا شیاد موفق به کشتن تمامی افراد بیگناه شود پس هربازیکن باید تاحدی از قدرت تحلیل با درنظر گرفتن اعمال دیگر بازیکنان بهره‌مند باشد.

در بازه‌های مختلف بازی بازیکنان اجازه استفاده از آژیر برای مطرح کردن دلایل خود و انتخاب شخص مظنون را دارند. به این صورت که بازیکنان در اتقاق گفتگو دلایل خود به صورت نوشتاری و گفتاری مطرح کرده و می‌توانند شخصی را متهم کرده و یا در مقابل اتهام از خود دفاع نمایند. در پایان بازیکنان برای حذف شخص متهم رای‌گیری خواهد کرد و شخص موردنظر از سفینه به بیرون پرتاب خواهدشد. گفتنیست که رای بدون دلیل و اشتباه، باعث حذف یکی از بیگناهان شده و تیم بیگناهان را به شکست نزدیکتر میکند. از این رو یکی از استراتژی های شیادان، متهم کردن دیگران است.

بازیکنان بایستی تاحدی به زبان انگلیسی تسلط داشته باشند تا بتوانند دلایل دیگران را متوجه شده، از خود در مقابل اتهام دیگران دفاع نمایند و یا در مواقع مناسب دیگران را متهم کنند.

همچنین توجه به محیط های بازی و انجام ماموریت ها برای هم شیادان و هم افراد بیگناه بسیار مهم است. به عنوان مثال شیادان با خرابکاری، می‌توانند بیگناهان را به قسمت‌های خلوت سفیته کشانده تا آنان را به قتل برسانند. همچنین افراد معمولی باید با تدبیر و به صورت تیمی به قسمت‌های خلوت بروند تا از خرابکاری و جنایت شیادان جلوگیری کنند.

 

مخصوص والدین

4

 

اگرچه محتوای ظاهری این بازی به صورت کارتونی و بچه‌گانه به نظر میرسد، اما والدین در خصوص این بازی باید مسائل مهمی را درنظر بگیرند. با وجود کارتونی بودن این بازی، محتوای ارائه شده به طور مستقیم، برروی فریبکاری و جنایت تمرکز دارد. بازیکنان در قسمت‌های خلوت سفینه به صورت بیرحمانه کشته شده و این امر از ماموریت‌های اصلی بازیکنان است. به طوریکه ممکن است هرشخص به عنوان شیاد انتخاب شده و پس از خرابکاری و مخفی شدن در کانالی، افراد بیگناه دیگر را به قتل برساند. در ادامه این شخص باید در شورا به صورت حرفه‌ای دروغ بگوید تا بتواند اتهام وارد شده به خود را دفع کند و یا به صورت عمدی و دروغین دیگران را متهم کند.

گفتگوی آزاد با بازیکنان دیگر از لازمه‌های انجام این بازی است!

از دیگر مسائل بسیار مهم در این بازی، برخورداری این بازی از چت نوشتاری و همچنین گفتاری است! بازیکن که ممکن است کودکی کم سن و سال باشد، ممکن است با افراد بزرگتر از سایر نقاط جهان همبازی شده و در جریان بازی با آنها به گفتگو بپردازد و مسائل و الفاظ نامناسبی از بازیکنان دیگر یاد بگیرد. البته در بازی قسمتی برای بازی به صورت شبکه (LAN) طراحی شده است که با این روش و نظارت برروی همبازی‌ها، میتوان اثرات منفی گفتاری بازی را تا حدی کنترل کرد. بنا بر این ملاحظات، حداقل سن پیشنهادی برای تجربه این بازی 15 سال پیشنهاد می‌شود.

نظرات کاربران

میانگین نظرات:

نظر شما درباره این بازی

الزامی
پر کردن این فیلد الزامی است
الزامی
پر کردن این فیلد الزامی است
comment
پر کردن این فیلد الزامی است

از ۱ تا ۵ به این بازی چه امتیازی میدهید؟