بازی سالم، برای جامعه سالم
بررسی بازی

Machinarium (ماشیناریوم)

٢٩ مهر ١٣٩٩
  • پلتفرم:Android,Xbox one,Ios,Ps4,Windows
  • سبک:ماجرایی - معمایی
  • فضای بازی:فانتزی,علمی-تخیلی,معمایی
  • مدل درآمدی:کاملاً پولی (پریمیوم)
  • تولید:Amanita Design
  • وضعیت شبکه:آفلاین
  • جنسیت مناسب برای این بازی:پسر پسند
  • پشتیبانی از زبان فارسی:کاملا فارسی
  • تناسب تبلیغات بازی با محتوای بازی و سن بازیکن:تبلیغات ندارد
  • محتوای بازی:دوستی,ماشین ها و کامیون ها,ربات ها
سن پیشنهادی: 12 تا 15 سال
امتیاز فهم بازی:
سطح مهارت:
ماجرای پرمخاطره دو ربات کوچک
مسئولیت‌پذیری
کاوشگری و نوجویی
شجاعت و تاب‌آوری
اخلاق‌مداری
تعاون و یاریگری
جمع‌گرایی و سرزندگی

مخاطبین این بازی باید بدانند

2

بازی «Machinarium» یک بازی دو بعدی معمایی با ترکیبی از فضاهای شلوغ و موسیقی زیبا است. بازیکن باید با دقت و توجه به محیط بازی، اشیایی که به جلو بردن روند بازی کمک می‌کنند را پیدا کرده و در مکان‌های مختلف بازی استفاده کند. در بازی راهنمایی‌های در هر قسمت برای بازیکن قرار داده شده‌اند ولی این راهنمایی‌ها به صورت غیرمستقیم به ماموریت فعلی اشاره می‌کنند. اگرچه بازی به صورت کارتونی طراحی شده است ولی پیشبرد روند بازی بسیار سخت و پیچیده بوده و نیازمند بررسی و جستجوی متعدد قسمت‌های مختلف بازی، توسط بازیکن را دارد.

همچنین بازی دارای خط داستانی نسبتا جالب بوده که با پیشبرد روند بازی، توصیف می‌شود و شخصیت‌های خوب، بد و خاکستری داستان را مشخص می‌کند.

بازی Machinarium یکی از بازی‌های بسیار خوب و ارزشمند است که انجام آن برای تمامی سنین و جنسیت‌ها مفرح و چالش‌انگیز خواهد بود.

مخصوص والدین

7

بازی «Machinarium» اگرچه در دنیای ربات‌ها اتفاق می‌افتد، اما داستان بازی مجموعه اتفاقاتی است که مشابه آن در دنیای واقعی نیز وجود دارد. در ابتدای بازی شخصیت اصلی داستان به زباله دانی از ربات‌ها و اشیای صنعتی انداخته می‌شود و تا مدتی در روند بازی توضیحی درباره اتفاقات بازی گفته نمی‌شود. با جلو رفتن روند بازی بازیکن قسمت‌هایی از گذشته  را مشاهده می‌کند که نشان می‌دهد شخصیت اصلی بازی توسط تعدادی ربات شرور مورد اذیت و آزار قرارگرفته و این ربات‌های خلافکار نقشه بزرگتری برای خرابکاری در شهر ربات‌ها دارند. همچنین این ربات‌ها دوست کودکی شخصیت بازی که یک ربات دختر است را دزدیده و در جایی زندانی کرده‌اند. داستان بازی به صورت خلاقانه‌ای عشق میان این دو ربات و تلاش ربات پسر برای آزاد کردن دوستش و همچنین نجات شهر را نشان می‌دهد. 

در بازی شخصیت‌های دیگری وجود دارند که هریک به نوعی در پیش‌برد بازی نقش دارند و جالب است که تمامی این شخصیت‌ها باتوجه به نقش خود، به صورت رباتی طراحی شده‌اند. شخصیت‌هایی مانند پلیس، گروه موسیقی، صاحب رستوران، خلافکاران، افراد مسن و حتی حیوانات شهر نیز به صورت رباتی طراحی شده‌اند.

از پیام‌های مثبت‌ بازی می‌توان به امید و دوست‌داشتن اشاره کرد و می‌توان گفت در بازی هیچگونه پیام منفی و آسیب‌رسانی برای کودکان وجود ندارد اما انجام و پیشبرد بازی نیازمند حل معماها و پازل‌های متعدد بازی است که حتی برای سنین بالا نیز چالش‌انگیز است.

نظرات کاربران

میانگین نظرات:

نظر شما درباره این بازی

الزامی
پر کردن این فیلد الزامی است
الزامی
پر کردن این فیلد الزامی است
comment
پر کردن این فیلد الزامی است

از ۱ تا ۵ به این بازی چه امتیازی میدهید؟