بازی سالم، برای جامعه سالم
بررسی بازی

Brawl Stars (ستارگان جدال)

١٩ شهريور ١٣٩٩
  • پلتفرم:Android,Ios
  • سبک:بتل رویال - اکشن - نقش‌آفرینی
  • فضای بازی:فانتزی,علمی-تخیلی,بقا,جنگی
  • مدل درآمدی:رایگان (پرداخت درون برنامه‌ای)
  • تولید:Supercell
  • وضعیت شبکه:آنلاین
  • جنسیت مناسب برای این بازی:بیشتر پسر پسند
  • پشتیبانی از زبان فارسی:بخشی فارسی
  • محتوای بازی:ابرقهرمانها,بازنده,ربات ها,مهارت‌های حرکتی
سن پیشنهادی: 15 تا 18 سال
امتیاز فهم بازی:
سطح مهارت:
قهرمان خود را انتخاب کن و به جنگ قهرمانان دیگر برو !
اخلاق‌مداری
شجاعت و تاب‌آوری
جمع‌گرایی و سرزندگی
تعاون و یاریگری
مسئولیت‌پذیری
کاوشگری و نوجویی

مخاطبین این بازی باید بدانند

5

بازی Brawl Stars محصول دیگری از شرکت معروف Supercell است که در کارنامه خود بازی‌های مطرح و پرطرفداری مثل Clash Royale، Clash of Clans و ... دارد. این بازی به صورت کاملا آنلاین انجام می‌شود و بازیکنان در دنیای بزرگی با سایر افراد از نقاط مختلف دنیا همبازی می‌شوند. تم اصلی این بازی که در سبک بتل رویال ساخته شده است، تلاش برای بقا است و بازی به صورت چننفره آنلاین انجام می‌شود که در آن بازیکنان باید پس از انتخاب قهرمان مناسب با سبک بازی خود، به جنگ بازیکنان آنلاین دیگر رفته و در نقشه‌های مختلف حریفان را شکست دهند. هر قهرمان در این بازی دارای قابلیت‌ها و اسلحه‌های متفاوت است. با پیشروی در روند بازی قهرمانان جدید و متنوع‌تر قابل استفاده خواهند بود و همچنین نقشه‌ها و حالت‌های دیگر بازی نیز در اختیار بازیکن قرار خواهند گرفت. گرافیک کارتونی فضای بازی و شخصیت‌ها از جمله ویژگی‌هایی است بازی را برای کاربران آن جذاب کرده است. در جریان یکی از حالت‌های مختلف بازی، می‌توانید با دوستان خود تیمی تشکیل بدهید و با تیم‌های دیگر در یک نقشه مبارزه کنید. بازیکنان می‌توانند در هریک از حالات بازی با قهرمانان مناسب برای حالت‌های مختلف بازی کنند. به عنوان مثال استفاده از قهرمانانی که قابلیت شکست دادن فردی بیشتری دارند، برای حالات تکنفره و یا استفاده از قهرمانانی که قابلیت ایجاد ضربات جمعی دارند برای حالات تیمی داخل بازی مناسب‌ترند.

مخصوص والدین

4

همانطور که گفته شد، بازی ستارگان جدال به صورت کاملاً آنلاین انجام می‌شود و بازیکنان در دنیای بزرگی با سایر افراد از نقاط مختلف دنیا هم‌بازی می‌شوند. امکان گفتگو در حالت متن در بازی وجود دارد و بازیکنان با دوستان، هم‌تیمی‌ها و یا افراد گروه خود، می‌توانند به صورت آزادانه گفتگوی متنی داشته باشند. این بازی دارای یک فروشگاه بسیار بزرگ داخل بازی است که انواع آیتم‌ها، قهرمانان و لباس‌های تزئینی قهرمانان را با استفاده از پول واقعی به فروش می‌رساند. بسیاری از اقلامی که در فروشگاه به فروش می‌رسد برای موفقیت در بازی ضروری نیستند و صرفاً جنبه تزئینی دارد. این مسأله ممکن است به طور غیرمستقیم برای کاربران نوجوان تشویق‌کننده خصلت تجمل‌گرایی و فرهنگ مصرف‌گرایی باشد. رویه اصلی پیشبرد بازی استفاده از قهرمانان برای جنگیدن و کشتن قهرمانان دیگر است، امّا فضای کارتونی بازی، محیطی امن‌تر در مقایسه  با بازی‌های بتل رویال مشابه برای نوجوانان به منظور پرهیز از مواجهه با محتواهای خشونت‌آمیز فراهم کرده است.

بازیکنان می‌توانند به صورت انفرادی، تیمی و یا به همراه دوستان خود در حالات مختلف این بازی شرکت کنند. در صورتی که فرزند شما به این بازی می‌پردازد و نیز دوستانی در مدرسه دارد که به این بازی می‌پردازند، مطلوب است زمینه‌ای برای هم‌تیمی شدن آن‌ها با یکدیگر ایجاد کنید. اینکه فرزند شما، به اتفاق افرادی که آنها را در جهان واقعی می‌شناسد تیمی برای حضور در این بازی آنلاین گسترده تشکیل بدهد،  بهتر است که به گروهی متشکل از افراد ناشناسی بپیوندد. کمترین ویژگی مثبت این امر این است که اراده جمعی هم‌کلاسی‌ها برای بازی کردن و در عین حال عقب نماندن از دروس مدرسه، می‌تواند به عاملی مؤثّر برای تنظیم مدت زمان بازی کردن نوجوانان بینجامد. به طور کلی، رقابتی که همراه با نوعی هم‌بخشی و مشارکت گروهی باشد، سازنده‌تر از رقابت‌هایی است که در آن افراد به تنهایی محور رقابت واقع می‌شوند.

این بازی می‌تواند ساعات طولانی برای بازیکنان سرگرمی ایجاد کند و به همین منظور پیشنهاد می‌شود از قبل درباره رعایت محدودیت‌های زمانی برای پرداختن به این بازی با فرزندان‌تان صحبت کنید.

همچنین لازم است توجه داشته باشید که برای قوی‌تر شدن بازیکنان در جهان بازی و یا به دست‎آوردن لباس‌هایی خاص برای قهرمانان، بازیکنان ترغیب به استفاده از پول واقعی در فروشگاه بازی شوند و لازم است والدین در این زمینه با فرزند خودشان صحبت کنند تا آن‌ها در صرف کردن پول تو جیبی‌شان برای انجام این بازی افراط نکنند.

بازی‌های سبک بتل رویال، که در آن تعداد زیادی از بازیکنان آنلاین در یک نقشه واحد برای بقا تا آخرین نفر حاضر در نقشه با هم می‌جنگند، از این بابت که ممکن است نظام‌هایی از تبعیض به خصوص در زمینه تأمین تجهیزات نبرد از طریق خرید درون‌برنامه‌ای را در نظر بازیکنان نوجوان خود، عادی جلوه دهند، حساسیت‌برانگیزند. با فرزندان خود درباره اینکه در جهان واقعی، نزاع برای بقا تا این حد افراطی نیست و بهتر است در کنار به رسمیت شناختن رقابت در زندگی واقعی، به یاریگری در قبال هم‌نوعان و به خصوص افراد ضعیف‌تر (از هر نظر) اهتمام داشته باشیم صحبت کنید.

 

نظرات کاربران

میانگین نظرات:

نظر شما درباره این بازی

الزامی
پر کردن این فیلد الزامی است
الزامی
پر کردن این فیلد الزامی است
comment
پر کردن این فیلد الزامی است

از ۱ تا ۵ به این بازی چه امتیازی میدهید؟