بازی سالم، برای جامعه سالم
بررسی بازی

طراح باشی

٠٧ خرداد ١٣٩٩
  • پلتفرم:Android
  • سبک:ماجرایی - تفننی - جورچین
  • مدل درآمدی:رایگان (پرداخت درون برنامه‌ای)
  • تولید:گاراژ گیمز
  • وضعیت شبکه:ترکیبی از آنلاین و آفلاین
  • جنسیت مناسب برای این بازی:دختر پسند
  • پشتیبانی از زبان فارسی:کاملا فارسی
  • تناسب تبلیغات بازی با محتوای بازی و سن بازیکن:دارد
  • محتوای بازی:دوستی,خانواده
سن پیشنهادی: بالای 18 سال
امتیاز فهم بازی:
سطح مهارت:
با حل جورچین‌ها سکه جمع کن و از آنها برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه سفارش‌دهندگان استفاده کن!
اخلاق‌مداری
جمع‌گرایی و سرزندگی
تعاون و یاریگری
کاوشگری و نوجویی
شجاعت و تاب‌آوری
مسئولیت‌پذیری

مخاطبین این بازی باید بدانند

tarah3-1 

بازی طراح باشی، نمونه‌ای از بازی‌های تفننی جورچین سه‌تایی است که یک خط داستانی به موازات حل پازل‌های آن دنبال می‌شود. یک زوج جوان که در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی فعالیت می‌کنند و در آستانه رسمی کردن نامزدی‌شان هستند، سفارش کار مشتریان مختلفی را بر عهده می‌گیرند و حین کار در منازل هر کدام، با آن‌ها هم صحبت می‌شوند. روابط بین شخصیت‌ها و محتوای گفتگوها فضایی کمدی رمانتیک ایجاد می‌کند.

برای پیشبرد بازی، لازم است بازیکن با حل کردن پازل‌های جورچین سه‌تایی، سکه جمع کند و از بین گزینه‌های مربوط به طراحی داخلی هر خانه، یکی را به سلیقه خود انتخاب کند. 

گاهی چالش‌های آنلاین و دارای محدودیت زمانی در بازی طرح می‌شود که پیشبرد آن‌ها مشابه جریان اصلی بازی است، امّا جوایز مرتبط با حل این چالش‌ها می‌تواند به بازیکن برای فائق آمدن بر چالش‌های جریان اصلی بازی کمک کند.

 

 

مخصوص والدین

Be-a-designer

خط داستانی بازی طراح باشی، فضاهای فرهنگی‌ای را بازنمایی می‌کند که موارد بسیاری از آن‌ها برای سنین بالای 18 سال قابل درک است. همچنین روابط دوستانه دختران و پسران پیش از ازدواج به دفعات در بازی مطرح می‌شود و اساساً روابط دو شخصیت اصلی بازی (آذین و مسعود) نیز بر همین اساس در داستان بازی تعریف شده است. این درون‌مایه به لحاظ تربیتی برای بخش وسیعی از خانواده‌های ایرانی حساسیت‌برانگیز است. بر این اساس، تجربه این بازی، برای افراد کمتر از 18 سال پیشنهاد نمی‌شود، زیرا داستان بازی در بر دارنده معرفی سبک‌هایی از رفتار فرهنگی و اجتماعی است، که عادی‌سازی آن‌ها برای سنین کمتر از 18 سال ممکن است پیامدهای تربیتی سوء به دنبال داشته باشد.

 

 

نظرات کاربران

میانگین نظرات:

نظر شما درباره این بازی

الزامی
پر کردن این فیلد الزامی است
الزامی
پر کردن این فیلد الزامی است
comment
پر کردن این فیلد الزامی است

از ۱ تا ۵ به این بازی چه امتیازی میدهید؟

هادی کاظمی ٣١ تير ١٣٩٩
بازی بسیار جذاب و سرگرم کننده ای می باشد.
فهم بازی

سلام؛ انشاالله خوب و تندرست هستید. از اینکه نظرتان را با ما در میان گذاشتید بسیار متشکریم. آگاهی از نظر بازیکنان و همچنین والدین و معلمان درباره هر یک از بازی ها برای «فهم بازی» اهمیت زیادی دارد. لطفاً همچنان ما را همراهی کنید.