بازی سالم، برای جامعه سالم
بررسی بازی

باغ نگار

٠٧ خرداد ١٣٩٩
  • پلتفرم:Android
  • سبک:ماجرایی - تفننی - جورچین
  • مدل درآمدی:رایگان (پرداخت درون برنامه‌ای)
  • تولید:استودیوی پاییزان
  • وضعیت شبکه:آفلاین
  • جنسیت مناسب برای این بازی:بیشتر دختر پسند
  • پشتیبانی از زبان فارسی:کاملا فارسی
  • تناسب تبلیغات بازی با محتوای بازی و سن بازیکن:دارد
  • محتوای بازی:خانواده
سن پیشنهادی: 15 تا 18 سال
امتیاز فهم بازی:
سطح مهارت:
مسیر خواستگاری "ارسطو" از دختر خان را با کمک کردن به خان در بازسازی باغش هموار کن!
مسئولیت‌پذیری
شجاعت و تاب‌آوری
اخلاق‌مداری
جمع‌گرایی و سرزندگی
تعاون و یاریگری
کاوشگری و نوجویی

مخاطبین این بازی باید بدانند

 28067

باغ نگار، یک بازی پازل چورچین است که با یک خط داستانی ساده ترکیب شده است. پیشرفت داستان بازی، به توانایی بازیکن در حل کردن پازل‌ها بستگی دارد. با حل کردن هر پازل، کاربر بازی امکان پیدا می‌کند که روایت داستان را یک مرحله به جلو ببرد. داستان بازی از این قرار است که ارسطو، شخصیت اصلی بازی، به نگار که دختر خان است علاقه‌مند می‌شود و او برای اینکه بتواند از دختر خان خواستگاری کند، تصمیم می‌گیرد در بازسازی باغ خان، خودی نشان بدهد. از آنجا که داستان با کار مرمت باغ گره خورده است، ضمن پیشرفت داستان امکان انتخاب‌هایd بر اساس سلیقه کاربر برای بازسازی محیط باغ فراهم شده است.

ترکیب شدن بازی‌های جورچین سه‌تایی با یک خط داستانی ساده، مدتی است که به صورت یک ژانر در بازی‌های تفننی به ویژه بر روی بسترهای نرم‌افزاری مربوط به تلفن‌های هوشمند جای خود را باز کرده‌اند. بازی باغ نگار، یکی از نمونه‌های ایرانی پرطرفدار در این ژانر به شمار می‌آید.

 

مخصوص والدین

unnamed

باغ نگار، یک بازی تفننی جورچین را با یک خط داستانی ساده ترکیب کرده است. اگرچه انجام بازی بدون پیگیری خط داستان نیز ممکن است، امّا به دلیل بار محتوایی داستان، بازی عملاً برای نوجوانان مناسب خواهد بود. نیاز به دانستن زبان خواندن و نوشتن، بازی را برای سنین پایین تر از سن ورود به مدرسه و درون‌مایه کمدی رمانتیک داستان آن را برای سنین قبل از نوجوانی نامتناسب می‌سازد.

این بازی ممکن است به دلیل پیوند خوردن داستان آن با حل کردن پازل‌ها، روحیه منظم بودن و مسئولیت‌پذیری را در کاربران نوجوان تقویت کند. ویژگی مثبت ارسطو (شخصیت اصلی بازی) در بازی این است که صرفاً خود را موظف به انجام دستورات خان یا دخترش نمی‌کند. او با گشت و گذار در فضاهای مختلف باغ، حین انجام وظایفی که اغلب خان برای او تعیین می‌کند، خودش نیز بخش‌هایی از باغ را که نیاز مرمت دارد، شناسایی و برای بازسازی آن‌ها اقدام می‌کند.

 

نظرات کاربران

میانگین نظرات:

نظر شما درباره این بازی

الزامی
پر کردن این فیلد الزامی است
الزامی
پر کردن این فیلد الزامی است
comment
پر کردن این فیلد الزامی است

از ۱ تا ۵ به این بازی چه امتیازی میدهید؟

امیر حسین ٣١ تير ١٣٩٩
چه جوری بدون پول و راحت این بازی را بگیرم ؟
فهم بازی

سلام؛ امیدوارم شاد و تندرست باشید.

همانطور که در بخش اطلاعات کلی مربوط به بازی مشخص شده است، بازی باغ نگار، یک بازی رایگان همراه با پرداخت درون‌برنامه‌ای است. اگرچه دانلود و نصب این نوع بازی ها (بازی های درون پرداخت)، هزینه ای برای بازیکن ندارد امّا ممکن است در مسیر پیشبرد بازی و با سخت تر شدن تدریجی چالش های بازی، برای دریافت کمک های جانبی مورد نیاز به منظور پشت سر گذاشتن مراحل مختلف، به خرید آیتم های ویژه ای نیاز پیدا کنید. اغلب بازی های موبایلی طوری طراحی می شوند که پیشرفت در بازی از مقطعی به بعد نیازمند پرداخت پول از طرف بازیکن برای تهیه این آیتم ها باشد. در واقع، این مسیر درآمدزایی طراحان بازی است که در زمان طراحی بازی به دقت به آن فکر شده است؛ بازیکنان ممکن است به خاطر علاقه ای که به ادامه دادن بازی دارند، مایل باشند برای پیشرفت بیشتر در آن، هزینه کنند. این کار در واقع نوعی حمایت مالی از سازندگان از سوی کاربران نیز محسوب می شود تا بتوانند بازی های باکیفیت تری در آینده بسازند. با این وجود، عده دیگری از بازیکنان نیز ترجیح می دهند بازی را از جایی که عملاً بدون پرداخت هزینه امکان پیشرفتی در آن وجود ندارد، نیمه کاره رها کنند و برای ادامه دادن آن هزینه نکنند.

جالب است بدانید، این ویژگی بازی های موبایلی که ادامه دادن به بازی را به پرداخت پول وابسته می کند، از سوی بسیاری از تحلیلگران رسانه بازی، مورد انتقاد قرار گرفته است. زیرا آنها معتقدند چنین رفتاری، لذت بازی کردن را به طور ناخوشایندی برای دریافت پول متوقف می کنند و این در دراز مدت ذوق و اشتیاق دلخواسته کاربران به انجام بازی ها را دچار خدشه می کند. این عده از تحلیل گران رسانه بازی، پیشنهاد می کنند بازی های موبایلی، بهتر است به شیوه صادقانه تری از بازیکنان خود پول دریافت کنند تا اینکه اشتیاق کاربران بازی را در نیمه راه تجربه لذت بازی، برای دریافت پول، به گروگان بگیرند! آن شیوه صادقانه تر نیز می تواند همان پرداخت پول برای خرید بازی، در هنگام دانلود و نصب آن باشد.

امیرمحمد ٠٥ آبان ١٣٩٩
مرحله 545 هستم. ادامه بازی نمیاد، میگه به روز رسانه در حال نگارش. نمیدونم چی هست.
فهم بازی

سلام؛ انشاالله که شاد و خرم هستید.

پیشرفت خیلی زیادی در بازی داشته اید! ممکن است ادامه مراحل بازی هنوز طراحی نشده باشد. در این صورت باید منتظر به روزرسانی های آتی بازی باشید. درباره مسائل فنی و همچنین به روزرسانی ها و تعداد مراحل بازی اطلاع رسانی های تولیدکننده بازی را دنبال کنید. 

امیر ١٤ آذر ١٣٩٩
چرا وقتی توی لیست کار ها میزنه ادامه داستان در حال دانلود است، وقتی پرمیشه میگه نت ندارید؟ دنباله داستان بازی هنوز هستش؟
فهم بازی

سلام؛ امیدوارم شاد و تندرست باشید.

درباره مسائل فنی باید از گروه پشتیبانی تولیدکننده بازی سؤال کنید. تولیدکننده بازی "استودیوی پاییزان" هست و این تولیدکننده حتماً راه هایی برای پاسخ به پرسش های فنی بازیکنان در نظر گرفته اند.

پریا ٠٩ دي ١٣٩٩
خیلی عالیه! با این بازی آشنایی دارم چون تو تبلتم نصب کرده بودم. من گوشیم حافظه نداشت، با این حال آنقدر که این بازی خوبه نصبش کردم. ممنون از شما و ممنون از سازنده اش.
فهم بازی

سلام؛ انشاالله خوب و تندرست هستید. از اینکه نظرتان را با ما در میان گذاشتید بسیار متشکریم. آگاهی از نظر بازیکنان و همچنین والدین و معلمان درباره هر یک از بازی ها برای «فهم بازی» اهمیت زیادی دارد.

پریا خانم عزیز! لطفاً همچنان ما را همراهی کنید.

رستا ١١ دي ١٣٩٩
میشه بگید آخر بازیش چی میشه؟
فهم بازی

سلام؛ وقت بخیر رستای عزیز.

صادقانه ترین جواب شاید این باشد که بگوییم نمی‌دانیم! البته شاید هم اصلاً مشخص نباشد که نهایت داستان به کجا می انجامد! امّا موضوع مهم‌تر این است که به طور کلّی پایان داستان در این نوع از بازی‌ها مهم نیست!!!

این نوع بازی‌ها، اساساً داستان را برای به سرانجام رساندن آن تعریف نمی کنند؛ بلکه داستان صرفاً بهانه‌ای است برای هر چه بیشتر همراه شدن بازیکن با بازی. داستان در این نوع از بازی ها، یک جور نکته انحرافی کنجکاوی برانگیز است و اتفاقاً لازم است، ساده و در عین حال دنباله‌دار به نظر برسد. به همین خاطر حتی سازندگان بازی‌ها نیز اغلب پایان داستان چنین بازی‌هایی را افشا نمی‌کنند، زیرا کنجکاو ماندن شما به دنبال کردن داستان، می تواند عاملی ترغیب‌کننده برای ادامه دادن به بازی و یا حتّی انجام پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای بیشتر برای رد کردن مراحل بیشتری از بازی برای بسیاری از علاقه‌مندان به بازی باشد.

mino ١٩ دي ١٣٩٩
عالیه! حتما نصب کنید من که عاشقشم.
فهم بازی

سلام؛ انشاالله خوب و تندرست هستید. از اینکه نظرتان را با ما در میان گذاشتید بسیار متشکریم. آگاهی از نظر بازیکنان و همچنین والدین و معلمان درباره هر یک از بازی ها برای «فهم بازی» اهمیت زیادی دارد.

مینو خانم عزیز! لطفاً همچنان ما را همراهی کنید.

خدیجه مهری ١٩ اسفند ١٣٩٩
پایان داستان چیه؟ چند مرحله داره؟
خانم انگالی ١٨ تير ١٤٠٠
سلام و درود خدمت شما عزیزان ایـــن بــازی واقــعا آرامـش بــخـش هسـت و حـرف نــدارد انشاالله حــضرت زهـرا پـشت و پناهــ ســازنـده اش بـاشد و پرچم دارصـاحب الـزمان باشـند