درک و استفاده بهتر از بازی‌های ویدئویی
بررسی بازی

Contro l 23

زمان تقریبی: 13:20:00
١٠ اسفند ١٣٩٨
سن پیشنهادی: 16 تا 40 سال
امتیاز کارشناسان:
سطح مهارت:
داستان بازی از جایی شروع می‌شود که صدای ناشناخته در ذهن جسی(شخصیت اصلی بازی) او را به طرف ساختمانی (ساختمان کنترل فدرال، Federal Bureau of Control) در نیویورک می‌کشاند. با وارد شدن به ساختمان جسی متوجه می‌شود که برادر او توسط اعضای این ساختمان که وظیفه آزمایش و تحقیق بر روی ناشناخته‌ها را دارند، دستگیر شده است.
Control Control Control Control
 • ارائه در بستر:Android,Xbox one,Ios,Xbox 360,Ps3,Ps4,Nintendo,Mac,Windows
 • سبک:ماجراجویی - اکشن ماجرایی
 • فضای بازی:موزیکال,عبادتگاه,بزرگسال,وحشت,سورئال,مخفی کاری,کسب و کار,غیر تخیلی,جعبه شنی,تخیلی,انسان‌های اولیه
 • مدل درآمدی:کاملاً رایگان (فری),کاملاً پولی (پریمیوم),درون پرداخت (فریمیوم),رایگان (پرداخت درون برنامه‌ای),تبلیغات بنر (کلیکی)
 • تولید:Remedy Entertainment
 • وضعیت شبکه:آنلاین,آفلاین,ترکیبی از آنلاین و آفلاین
 • جنسیت مناسب برای این بازی:بیشتر پسر پسند
 • موضوع بازی:ریاضیات,فیزیک,فرهنگ,مطالعات اجتماعی,حرکت,زیست شناسی
 • پشتیبانی از زبان فارسی:کاملا بیگانه
 • تناسب تبلیغات بازی با محتوای بازی و سن بازیکن:دارد
 • محتوای بازی:ابرقهرمانها,دوستی,دفاع مقدس,موجودات فضایی,بیمارستان,غیر‌متعارف,دانشگاه,گفتگوی آزاد
 • ناشر:Remedy Entertainment

مخاطبین این بازی باید بدانند

داستان بازی از جایی شروع می‌شود که صدای ناشناخته در ذهن جسی(شخصیت اصلی بازی) او را به طرف ساختمانی (ساختمان کنترل فدرال، Federal Bureau of Control) در نیویورک می‌کشاند. با وارد شدن به ساختمان جسی متوجه می‌شود که برادر او توسط اعضای این ساختمان که وظیفه آزمایش و تحقیق بر روی ناشناخته‌ها را دارند، دستگیر شده است. با کمی جستجو در ساختمان و روبرو شدن با اعضای آن جسی متوجه می‌شود که ساختمان تحت کنترل نیروی ناشناخته‌ای به نام هیس در‌آمده است و رئیس ساختمان در طی این اتفاقات کشته شده است. جسی با برداشتن اسلحه رئیس که خاصیت ماورایی و عجیب و غریب دارد، تبدیل به رئیس جدید ساختمان می‌شود و به مقابله با هیس می‌پردازد. قهرمان بازی توانایی هایی ماورائی از جمله قابلیت جابه‌جایی اشیاء و کندن قطعه ای از زمین یا دیوار برای پرتاب به سمت دشمنان را دارد. قابلیت شخصی سازی قهرمان بازی و ارتقاع سلاح و امکان ساخت اسلحه جدید نیز در بازی وجود دارد. از لحاظ گرافیکی طراحی چهره شخصیت ها و تخریب پذیری محیط با جزئیات دقیق در سطح بالایی قرار دارد و صداگذاری شخصیت ها با کیفیت بالایی در بازی قرار گرفته‌اند و موسیقی بازی در مبارزات حس هیجان را با ضرب آهنگ بالا به بازیکن به خوبی منتقل می‌کند. ممکن است تکراری شدن نوع مبارزات و عدم خلاقیت در تنوع دشمنان باعث یکنواختی بازی و لذت نبردن بازیکن از انجام ادامه بازی می‌شود و این می‌تواند از نکات منفی بازی قلمداد شود.

مخصوص والدین

والدین محترم در هنگام خرید بهتر است نکاتی را در خصوص این بازی بدانند. بازی Control دارای محتواهای آسیب‌رسان زیادی است که مشخص‌ترین آن‌ها خشونت است که بازیکن با استفاده از قدرت ماورائی خود دشمنان را روی هوا پرت کرده و با اسلحه آنان را می‌کشد که مرگ افراد همراه با نمایش پاشیدن خون می‌باشد. هیولاها و بعضی از فضاهای موجود در بازی می تواند حس ترس را به بازیکن منتقل کنند. استفاده از الفاظ رکیک در بازی به کرات شنیده می‌شود. جزئیات موجود در داستان بازی از جمله صحنه خودکشی می‌تواند حس نا امیدی را به بازیکن منتقل کند.

تاثیرات مثبت

درک هندسی
فراساختاری

تاثیرات نامطلوب

تجسم فضایی
قانع بودن و بسندگی

دانلود بازی

درصورتی که در پایان مطالعه این بررسی، جمع بندی شما تجربه این بازیست، می توانید از اینجا دانلود کنید

نظرات کاربران

میانگین نظرات:

نظر شما درباره این بازی

الزامی
پر کردن این فیلد الزامی است
الزامی
پر کردن این فیلد الزامی است
comment
پر کردن این فیلد الزامی است

از ۱ تا ۵ به این بازی چه امتیازی میدهید؟