بازی سالم، برای جامعه سالم
بررسی بازی

Valheim

٠٩ اسفند ١٤٠٠
  • پلتفرم:Windows
  • سبک:
  • مدل درآمدی:کاملاً پولی (پریمیوم)
  • تولید:Iron Gate AB
  • وضعیت شبکه:آنلاین,آفلاین,تحت شبکه (LAN)
  • جنسیت مناسب برای این بازی:بیشتر پسر پسند
  • پشتیبانی از زبان فارسی:بخشی فارسی
  • تناسب تبلیغات بازی با محتوای بازی و سن بازیکن:تبلیغات ندارد
سن پیشنهادی: 12 تا 18 سال
امتیاز فهم بازی:
سطح مهارت:
زنده بمان، قوی شو، بساز و به جنگ موجودات پلید برو

مخاطبین این بازی باید بدانند

«Valheim» یک بازی به سبک بقا و نقش آفرینی، الهام گرفته از داستان‌های وایکینگ‌ها به همراه ساخت سازها فوق‌العاده متنوع است. در بازی شما می‌سازید، زنده می‌مانید و جهان را کاوش می‌کنید. این روزها این بازی از محبوبیت فراوانی در میان گیمرها برخوردار است. اصلی‌ترین دلیل این مطلب براساس نظرات بازیکنان، استراتژی ساختن در بازی است که نسبت به سلیقه و خلاقیت هر بازیکن متفاوت است. البته در بازی جنگ‌هایی با موجودات پلید که هریک نیازمند تدارکاتی قبل از مبارزه هستند نیز وجود دارد. تدارکاتی مانند ساختن لباس و یا زره بهتر، پیدا کردن ابزار پیشرفته‌تر و یا حتی پختن غذا برای سفرهای طولانی. تمامی این عناصر این بازی را به یک بازی محبوب و سرگرم‌کننده تبدیل کرده است. 

بازی را میتوان به صورت تکنفره و یا آنلاین به همراه 10 نفر بازیکن انجام داد که بازی به صورت تیمی و به همراه دوستان لذت این بازی را چند برابر میکند. نگران نباشید که در زمان بازی با دوستان فضای کافی برای ساخت ساز نخواهید داشت. دنیای بازی بسیار وسیع است و برای هرسلیقه‌ای مکانی برای ساخت خانه و یا قلعه دارد. از خانه‌های بالای درختان عظیم گرفته تا برروی صخره‌های بلند و یا حتی برروی دریا. بازیکنان حتی به همراه یکدیگر شروع به ساخت سازه‌هایی بزرگ تر از یک خانه و قلعه معمولی میکنند. هر یک وظیفه‌ای برعهده میگرید. یکی چوب جمع‌آوری میکند و دیگری به شکار میرود و بازیکن دیگر در حال ساختن است.  همچنین در بازی یک حالت خلاقانه وجود دارد که بازیکنان میتوانند بدون هیچ محدودیتی شروع به ساخت و ساز کنند. این روزها ساختمان‌های خارق‌العاده و زیبایی توسط بازیکنان در بازی ساخته میشود که به جرات میتوان گفت یک اثر هنری به شمار میروند.


321

نقطعه ضعف و قابل توجه Valheim بدون شک گرافیک بازی است. با اینکه بازی در اوایل سال 2021 عرضه شده است اما ظاهری بسیار قدیمی و بی کیفیت دارد. البته این امر باعث شده تا بازی برای کسانی که رایانه قدرتمند بازی ندارند نیز قابل انجام باشد و کمتر بازیکنی این مسئله را مشکلی بزرگ میداند. بهتر است بگوییم که تمرکز اصلی بازی برروی ساخت و ساز است که بازی در این زمینه تمامی نیاز بازیکنان را فراهم کرده است.

4

جریان بازی با موسیقی‌های زیبا، تغییرات آب و هوایی و چرخه روز و شب همراه است. بازیکن باید نگران سرما، گرسنگی و حتی خیس شدن باشد. به شکار برود، از پوست حیوانات برای ساخت لباس و از گوشت آنان برای پختن غذا استفاده کند. چوب و سنگ جمع‌آوری کند تا بتواند سقفی برای خود بسازد. برای روشنایی خانه مشعل بسازد و بسیاری موارد دیگر که جریان بازی را به یک شبیه ساز بقا در سرزمین خیالی تبدیل کرده است. انجام بازی ممکن است برای سنین پایین مقداری پیچیده و خسته کننده باشد و موجوداتی در بازی وجود دارند که ممکن است برای این سنین مقداری ترسناک به نظر برسند. موجوداتی مانند غول‌ها، اسکلت‌ها، زامبی‌ها و... . همچنین ساختن یک سازه استوار و پایدار در بازی نیازمند تامل و برنامه‌ریزی است که برای سنین پایین پیچیده است. البته وجود همین مسائل در قوانین ساخت و ساز بازی میتواند به خلاقیت کودکان کمک بسزایی کند.

مخصوص والدین

نظرات کاربران

میانگین نظرات:

نظر شما درباره این بازی

الزامی
پر کردن این فیلد الزامی است
الزامی
پر کردن این فیلد الزامی است
comment
پر کردن این فیلد الزامی است

از ۱ تا ۵ به این بازی چه امتیازی میدهید؟