بازی سالم، برای جامعه سالم
بررسی بازی

Scrap Mechanic

٢٢ دي ١٤٠٠
  • پلتفرم:Windows
  • سبک:ماجرایی
  • مدل درآمدی:کاملاً پولی (پریمیوم)
  • تولید:Axolot Games
  • وضعیت شبکه:ترکیبی از آنلاین و آفلاین
  • جنسیت مناسب برای این بازی:هردو (دختر و پسر)
  • پشتیبانی از زبان فارسی:بخشی فارسی
  • تناسب تبلیغات بازی با محتوای بازی و سن بازیکن:تبلیغات ندارد
سن پیشنهادی: 12 تا 18 سال
امتیاز فهم بازی:
سطح مهارت:
ماشین های فوق العاده بسازید و به ماجراجویی بروید

مخاطبین این بازی باید بدانند

«Scrap Mechanic» یک بازی جهان باز در سبک Crafting/Survival است. شما در بازی مواد خام متنوعی مانند چوب، سنگ، انواع فلز، آب و ... را جمع آوری می‌کنید که برای طراحی ماشین آلات، وسایل نقلیه و ساختمان‌ها استفاده می شوند. بازی از محل یک سفینه فضایی سقوط کرده شروع می‌شود که بازیکن فقط با چند وسیله ساده، باید برای زنده ماندن به دنبال منابع، سوخت و غذا برود.

شما با استفاده از وسایل نقلیه ساخته شده خود، جهان را کاوش می کنید و با انواع ربات‌هایی پلید روبرو می شوید که به محض دیدن شما، حمله می کنند. شکست هر ربات در بازی، منابعی به بازیکن جایزه میدهد که میتواند از این منابع برای ساخت انواع ابزارها استفاده کند. به عنوان مثال پس از شکست دادن ربات‌های Totebot، می توان از قسمت سر جدا شده آنها برای ساخت جعبه موسیقی استفاده کرد و یا از قطعات ربات Haybots می توان برای استفاده در آلیاژهای قوی‌تر استفاده نمود.

ساختمان‌های بازی ترکیبی ساده از عناصر و آلیاژهای مختلفی است که به کار گرفته میشوند. اما شما می توانید نحوه تعامل عناصر مختلف با یکدیگر، میزان قدرت و نحوه کنترل را مشخص کنید. در ابتدای بازی و با تجربه کم، معمولاً ماشین‌های ساخته شده توسط بازیکن بسیار ساده هستند و فقط یک مدل ساده 4 چرخ غیرمطمئن، شکننده و کم سرعت دارند اما با پیشرفت در روند بازی، کسب تجربه و دستیابی به منابع جدید، بازیکن حتی میتواند زیردریایی و یا هواپیما نیز برای خود بسازد. 

8


تمامی سیستم‌های ساخت و ساز بازی به صورت فوق‌العاده هنرمندانه و خلاقانه‌ای طراحی شده‌اند. هدف اصلی بازی ایجاد مزرعه، کاشت و برداشت محصول برای فروش و دستیابی به اسلحه‌های بهتر در بازی است. اما بزرگترین مسئله این است که به محض کاشتن میوه‌ در مزرعه، ربات‌های پلید در زمان‌های مشخصی، به صورت مکرر به مزرعه شما حمله میکنند که رفته رفته با بزرگتر شدن مزرعه و کاشت دانه‌های بهتر، دشمنان نیز قوی‌تر شده و شما هم نیازمند اسلحه‌های بهتری هستید.

4


تمامی مزارع نیازمند آبیاری و سیستم دفاعی در مقابل حملات ربات‌ها هستند. همچنین میتوان برای رشد سریع‌تر گیاهان، از کود هم استفاده نمود. در ابتدا آبیاری و کاشت و برداشت به صورت دستی توسط بازیکن و به وسیله سطل آب انجام میشود اما با درک آیتم‌های متعدد مکانیکی بازی، میتوانید سیستم آبیاری خودکار با زمانبدی، لوله کشی انتقال آب و حتی کاشت و برداشت اتوماتیک راه‌اندازی کنید. 

5


برای دفاع مزرعه خود نیز راه‌های مختلفی از شلیک مستقیم توسط بازیکن تا سیستم‌های دفاعی خودکار مانند تیغه‌های چرخان، دیوارهای محکم و یا قطعات له کننده ربات‌ها وجود دارد. البته راه‌اندازی تمامی سیستم‌های خودکار بازی نیازمند مطالعه، صرف وقت و آزمایش مکرر قطعات است. قطعاتی از قبیل، پمپ‌های باد، بلبرینگ، لوله‌های مختلف، جعبه‌های تایمر، حس‌گرها و ...

حتی برای ساخت یک ماشین هم شما نیازمند طراحی منطقی مکانیکی هستید. چرخ‌ها باید به وسیله دستگاه سیم‌کشی به موتور، که حتی موتور هم داخل بازی ساخته میشود، متصل شوند و چرخ‌های هدایت کنند باید به فرمان ماشین متصل شوند. سپس موتور نیازمند سوخت است که سوخت هم باید در بازی ساخته شود. هرچه قدر خلاقیت و دانش شما در بازی بیشتر شود، میتوانید وسایل نقلیه بزرگ‌تر، کاربردی تر و پرسرعت تر برای سفر در بازی و جابه‌جایی محصولات خود به فروشگاه بسازید.

اگرچه طراحی ظاهری این بازی کارتونی و بچه‌گانه به نظر میرسد اما ساخت و ساز پیشرفته ماشین‌آلات و ساختمان‌های خودکار در بازی حتی برای بزرگسالان نیز چالش‌انگیز است و حملات ربات‌های پلید بازی میتواند برای کودکان کمی دلهره‌آور باشد.

مخصوص والدین

نظرات کاربران

میانگین نظرات:

نظر شما درباره این بازی

الزامی
پر کردن این فیلد الزامی است
الزامی
پر کردن این فیلد الزامی است
comment
پر کردن این فیلد الزامی است

از ۱ تا ۵ به این بازی چه امتیازی میدهید؟