بازی سالم، برای جامعه سالم
بررسی بازی

خروس جنگی

١١ دي ١٤٠٠
  • پلتفرم:Android
  • سبک:اکشن
  • مدل درآمدی:رایگان (پرداخت درون برنامه‌ای)
  • تولید:مدریک گیمز
  • وضعیت شبکه:آنلاین
  • جنسیت مناسب برای این بازی:بیشتر پسر پسند
  • پشتیبانی از زبان فارسی:کاملا فارسی
سن پیشنهادی: بالای سال
امتیاز فهم بازی:
سطح مهارت:
خروس‌هاتون رو برای نبرد با خروس‌های دیگر تجهیز کنید

مخاطبین این بازی باید بدانند

«خروس جنگی» یک بازی اکشن و رقابتی آنلاین می باشد که محور اصلی بازی در آن توسط جنگ خروس­‌ها از بین نژادهای مختلف است و بازیکن می تواند از طریق خرید از فروشگاه بازی، قابلیت‌ها و تجهیزات خروس خود را افزایش دهد. این تجهیزات شامل سلاح‌های سرد و گرم مانند چاقو، چماق، تپانچه، کمان، پنجه فلزی، تبر، هفت تیر، مسلسل، نیزه، اره برقی، سپر، گرز سنگی و ... هستند و همچینین قابلیت‌هایی مانند ضربه مشت سوپرمن، گردباد، تار مرد عنکبوتی، زندگی دوباره، معجون سلامتی و ... نیز در بازی وجود دارد.

داستان و ماهیت بازی، مبارزه، مشت زدن و استفاده از ابزار و سلاح های مبارزه ای می باشد که بین بازیکنان به صورت آنلاین انجام میشود. مبارزاتی که به صورت نوبتی و با استفاده از قابلیت‌ها و ضربات خروس‌های بازیکنان انجام میشود. هر بازیکن در بازی امتیازاتی کسب میکند که با استفاده از این امتیازات میتواند خروس خود را قوی‌تر کرده و به سطوح بالاتر دسترسی پیدا کند.


5

در بخشی از امکانات بازی، بازار مخفی وجود دارد که از تاجر معروف خروس ها می توان آیتم های داخل بازی را به وسیله پرداخت پَرهایی که بصورت جوایز روزانه هستند، خریداری کرد.

بازی یک بخش داستانی دارد که در آنجا خروس هایی با توضیح دلیل مبارزه یا جملاتی مانند "پیروز باد یانکی ها - مرگ بر اتحادیه - اگه دوس داری زنده از اینجا بیرون بری، بهتره من رو همین جا خاک کنید" شما را دعوت به مبارزه می کند.

همچنین، این بازی دارای تورنومنت‌هایی است که در زمان مشخص شروع می شود و ثبت نام در آن باید از قبل انجام شود. این تورنومنت دارای سه مرتبه (Round) 30 دقیقه‌ای است که در هر مرتبه شرایط 5 بار مبارزه با رقیب وجود دارد (Best of 5). در بخش تورنومنت، کاربرهای برتر نیز معرفی می شود. لازم به ذکر است که برای ورود به تورنومنت ها می توان ابتدا جزئیات هریک را مطالعه و سپس با پرداخت الماس یا سکه وارد آنها شد. همچنین در بازی امکان ایجاد اتحاد با افرادی که می تواند از دوستان شما باشد وجود دارد، ظرفیت عضویت در هر اتحاد 30 نفر است و در بخش «جستجوی اتحاد» می توان اتحادی با عنوان مشخص را پیدا کرد.

این بازی قابلیت نبرد خودکار و نبرد دستی را  نیز دارد که در نبرد خودکار فرصت پیروزی در بازی به فعال بودن بازیکن ربطی ندارد.

بازیکن قبل از ورود به مبارزه می تواند با خرید از فروشگاه، خروس خود را مجهز کند و در هنگام بازی غیر از آیتم مشت زدن و دفاع کردن (گارد گرفتن) که به صورت پیش فرض در بخش امکانات مبارزه وجود دارد، از دو سلاح دیگر و یک  آیتم از بخش تجهیزات که می تواند معجون سلامتی ، زندگی دوباره و .... باشد داشته باشد. 

در هنگام مبارزه، استفاده از امکانات محدودیت هایی دارد، مثلا در هنگام استفاده از سلاح ها، تا دایره آبی رنگ در دور نشانگر سلاح پر نشده است (Cooldown) نمی توان مجدد از آن استفاده کرد یا استفاده از سایر تجهیزات مانند معجون در هر بازی فقط یک بار امکان پذیر است. گاها در زمان بازی دو دایره زرد و سبز با تصویر مثبت مانند و قلب بصورت لحظه ای ظاهر می شود که اگر بازیکن سریعا بتواند آن را لمس کند، یک مقداری بر جان خروس او افزوده می شود و دایره آبی رنگ دور سلاح زودتر پر می شود.

در هنگام پیدا کردن حریف برای مبارزه، اگر خروس رقیب از خروس شما قوی‌تر باشد، قبل از ورود به بازی از بازیکن پرسیده می شود که آیا تمایل به مبارزه با این خروس قوی را دارد یا می خواهد خروس خود را مجهزتر کند که تجهیز خروس نیازمند ارتقای سطح و افزایش سکه و الماس هست.

این بازی دارای چت آنلاین است که برای چت از جملات پیش فرض استفاده نمی شود و شخص هم در اتحاد عمومی و هم اتحاد اختصاصی بدون محدودیت یا فیلتر، می تواند از هر نوع کلماتی، چه بسا الفاظ رکیک، برای چت استفاده کند که بهتر است والدین عزیز در جریان این مسئله باشند. به همین دلیل انجام این بازی برای کودکان پیشنهاد نمی شود.

 

در این بازی بازیکن متوجه دریافت امتیاز در قبال تلاش و موفقیت خود و از طرفی هزینه کردن، پس انداز و خرید به وسیله امتیازاتی که کسب کرده است، می شود.

به لحاظ بصری، محیط و فضای بازی و شخصیت‌های خروس بازی با وجود پوشش جنگجویانه ای که دارند به گونه طنز و خوشایندی طراحی شده‌­اند و به همین دلیل با وجود ماهیت مبارزه‌ای، بازی تاثیراتی که بازی های خشن دارند را ایجاد نمی کند. این بازی می تواند هوش مجازی، هوش جنبشی حرکتی و هوش بین فردی بازیکنان را تقویت کند.

 

 

مخصوص والدین

با توجه به داشتن شرایط آنلاین در این  بازی، می تواند دایره دوستی و مهارت دوست یابی کودکان افزایش داد، اما وصول به این هدف، برای خود شرایطی را نیز دارد که والدین می بایست شتاختی از دوستان فرزندان خود در بازی داشته باشند و قبل انجام بازی قوانینی را وضع کنند. قوانینی مانند میزان زمان مشخص برای انجام بازی، عدم به کاربردن هر واژه‌ای در هنگام  بازی و توضیح تفاوت دنیای بازی با دنیای واقعی.

با توجه به ماهیت مبارزه‌ای بازی، توضیح و تعیین شرایط و توجه به ویژگی شخصیتی فرزندان بسیار مهم است که اگر این موارد در نظر گرفته نشود، می تواند تاثیرات رفتاری نامناسبی را ایجاد کند. والدین قبل از انجام این بازی توسط فرزندانشان می بایست به ویژگی های شخصیتی آنها توجه داشته باشند که آیا در فرزند من احتمال تقلید این نوع رفتارها و یا تکه کلام‌های موجود در بازی، وجود دارد و یا خیر؟

از طرفی از بازیکنانی که از نظر رده سنی کودک و یا نوجوان هستند، خواسته شود که وارد بخش چت این بازی نشوند و بهتر است والدین نسبت به بخش چت این بازی آگاه باشند و برروی آن نظارت داشته باشند.


6

نظرات کاربران

میانگین نظرات:

نظر شما درباره این بازی

الزامی
پر کردن این فیلد الزامی است
الزامی
پر کردن این فیلد الزامی است
comment
پر کردن این فیلد الزامی است

از ۱ تا ۵ به این بازی چه امتیازی میدهید؟